Na Wyspie Słodowej kręcimy Kilometry dobrej energii

Wyspa Słodowa w Wrocławiu
📅 wtorek 30.08.2016
Kilometry dobrej energii Wrocław
Na zakończenie wakacji, 30 sierpnia, na Wyspie Słodowej niezwykłe wydarzenie promujące zdrowy styl życia i dobroczynność – „Kilometry dobrej energii”. Podczas akcji wrocławianie będą starali się pokonać jak najwięcej kilometrów na stacjonarnych rowerach, a tym samym ufundować sprzęt sportowy i wyprawki dla dzieci ze świetlicy środowiskowej. Ponadto na Wyspie czekać będzie sporo dodatkowych atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 na Wyspie Słodowej powitaniem rowerzystów, którzy dotrą do nas z Danii. Wrocław jest jednym z kilkunastu europejskich miast, które odwiedzają w ramach akcji „Journey of Hope”, której trasa prowadzi z Kopenhagi do Wiednia. Symbolicznie przekażą nam przejechane dotąd kilometry swojej podróży, a także rozpoczną akcję „Kilometry dobrej energii” na przygotowanych specjalnie rowerkach treningowych. Następnie każdy chętny będzie mógł wykręcić dodatkowe kilometry. Liczymy, że uda nam się wspólnie przejechać tysiąc kilometrów.

Dodatkowo na Wyspie czekać będzie wiele atrakcji. Dla uczestników, którzy przyjadą na Słodową na rowerach i poprą inicjatywę, przygotowane zostaną drobne upominki. Na miejscu będzie można także bezpłatnie oznakować rower oraz dokonać drobnych napraw w swoim jednośladzie. Trenerzy personalni doradzą, jak się odżywiać i trenować, by długo cieszyć się zdrowiem, a w konkursach prowadzonych ze sceny każdy będzie mógł wygrać nagrody – oczywiście prozdrowotne. Nie zabraknie też rowerowych kawiarenek, w których będzie można zaopatrzyć się w kawę lub lody. Ze sceny zagra zespół „W stronę portu”, który uprzyjemni pobyt na Wyspie i kręcenie kilometrów.

„Kilometry dobrej energii” to nie tylko wydarzenie promujące aktywny tryb życia, ale także realne wsparcie potrzebujących. Jeśli uda się zrealizować założony cel, działająca na Karłowicach Fundacja Tobiaszki otrzyma od organizatorów wsparcie finansowe na zakup sprzętu sportowego i wyprawek szkolnych dla podopiecznych.

Organizatorzy krajowi: [Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego]9http://wcrs.wroclaw.pl/) i Fundacja V4Sport.

Organizatorzy międzynarodowi: ISCA (International Sport and Culture Association), #JourneyOfHope, #BeActive, #NowWeMOVE

Partner krajowy wydarzenia: Fitness Academy Stare Miasto

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Journey of Hope to przekraczająca granice państwowe akcja promująca aktywność fizyczną oraz zdrowy tryb życia. 18 sierpnia, w ramach kampanii NowWeBike, turecka grupa kolarzy wyruszyła z Kopenhagi, rozpoczynając swoją 31-dniową podróż przez Europę. W trakcie podróży odwiedzą w sumie kilkanaście miast w siedmiu państwach: Danii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech oraz Austrii.

Termin:
30.08.2016 (wtorek),