Na tropie rodzinnych historii Augusta Zamoyskiego

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20
📅 niedziela 29.03.2020
Na tropie rodzinnych historii Augusta Zamoyskiego
Warsztaty dla rodzin z dziećmi 4-7 lat organizowane w ramach wystawy „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Każda rodzina ma swoje niezwykłe historie. Czy macie ochotę stać się detektywami i poznać historię rodziny słynnego rzeźbiarza, historię rodziny Zamoyskich? Zobaczymy pierwszą rzeźbę, którą Zamoyski wykonał gdy miał 13 lat. Dowiemy się, jak spędzał wolny czas, jakie miał pasje. Rozszyfrujemy herb jego rodzinny oraz drzewo rodowe.

W drugiej części zajęć zanurzymy się w historię swojej rodziny – będziemy tworzyć własne drzewa genealogiczne i herby rodzinne. To będzie doskonała okazja, aby lepiej poznać losy swoich dziadków i pradziadków! Każda rodzina opracuje własny herb rodowy, a następnie wykonamy drzewo genealogiczne!

Warto zabrać ze sobą zdjęcia swoich przodków!

data: niedziela, 29 marca 2020, godz. 12:30-14:00

miejsce: siedziba główna Muzeum Literatury w Warszawie, Rynek Starego Miasta 20

prowadzenie: Karolina Goska (edukatorka Muzeum Narodowego w Warszawie)

Wstęp bezpłatny!

Obowiązują zapisy: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

Czy i jak motywować dzieci

W temacie wiadomości prosimy wpisać datę oraz tytuł warsztatów.

Liczba miejsc: 20

______

Warsztaty rodzinne organizowane we współpracy z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Królikarnia, oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.

***

Warsztat w ramach cyklu zajęć „Śladami Augusta Zamoyskiego”. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na dwa cykle warsztatów twórczych połączonych ze zwiedzaniem wystawy – jeden przeznaczony dla dzieci młodszych (4-7 lat), a drugi dla starszych (7-12 lat) – podczas których odkryjemy tajemnice życia i twórczości wybitnego rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego. Zajęcia będą odbywać się w pierwszą (dla dzieci starszych) i ostatnią (dla dzieci młodszych) niedzielę miesiąca od 2 lutego do 17 maja.