Na tropie Muz – gra miejska – finał projektu w Toruniu

Dom Muz ul. Okólna 169 mapa

piątek 17.06.2016

detektywi

Na początku tego roku w Toruniu w tajemniczych okolicznościach zaginęły Muzy filmu, teatru i muzyki. Grupa młodych detektywów pod opieką instruktorów z Domu Muz rozpoczęła śledztwo, które doprowadziło poszukujących do sali teatralnej na Rudaku. Po zebraniu materiału dowodowego sprawa nieoczekiwanie uległa komplikacji… By rozwikłać zagadkę, młodzi detektywi będą potrzebowali wsparcia z zewnątrz. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej ambitnej roli i podjąć wyzwanie odnalezienia zaginionych muz, na grę miejską! Gra odbędzie się 17 czerwca w Domu Muz na Rudaku przy ul. Okólnej 169 oraz w plenerze. Na zwycięzców, którzy rozwiążą zagadkę, czekają nagrody – gadżety detektywistyczne. Gra rozpocznie się o 17:00, a organizatorzy proszą o punktualne stawienie się. Na wydarzenie można przybyć zarówno w grupie jak i w pojedynkę. Udział w grze jest nieodpłatny, nie ma również ograniczeń wiekowych.

Gra miejska jest zwieńczeniem projektu „Na tropie Muz”, którego celem było wzbudzenie w dzieciach twórczej refleksji nad rolą sztuki w życiu człowieka pod pretekstem rozwiązywania detektywistycznej zagadki. W czasie działań warsztatowych uczestnicy pisali scenariusze, nagrywali filmy i robili wywiady. Przygotowali również portrety pamięciowe zaginionych Muz w formie multimedialnej, które następnie przedstawili w ramach interaktywnych lekcji swoim rówieśnikom. Lekcje poprzedziło wyjście grup uczniów do trzech ośrodków kultury (kina, sali koncertowej i teatru), gdzie dzieci bezpośrednio doświadczyły kontaktu ze sztuką oraz seria działań happeningowych w szkołach i domu kultury: ze szkolnej toalety dobiegał głos sopranistki, a po korytarzach przechadzały się dziwne postaci w maskach… Po zakończeniu projektu wybrane materiały tekstowe i plastyczne z tego śledztwa zostaną utrwalone w formie książki, w której znajdą się także scenariusze przeprowadzonych zajęć oraz inspiracje dla animatorów kultury i nauczycieli. Publikację będzie można otrzymać za darmo.

17.06.2016 r. (piątek) godz. 17:00
Dom Muz ul. Okólna 169

Projekt został finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasto Toruń.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Na tropie Muz – gra miejska – finał projektu w Toruniu

Dom Muz ul. Okólna

Dom Muz ul. Okólna 169 Filia Domu Muz przy ul. Okólnej 169 mieści się w dawnym budynku Dzielnicowego Domu Kultury Rudak. Działalność tej placówki adresowana jest do szerokiego grona odbiorców - przede wszystkim jednak do dzieci i …

Więcej

Adres:

ul. Okólna 169 Toruń

Kontakt:

(56) 654 84 56
dommuz.okolna@gmail.com
http://www.dommuz.pl

ZOBACZ TAKŻE:na powietrzu

Zobacz także