Na Słomianym Rynku – Spotkanie w kulturze Słowian, Lublin

Słomiany Rynek w Lublinie, między ulicami Kalinowszczyzna a Towarową mapa

sobota 24.09.2016

Spotkanie w kulturze słowian

Czy współczesny człowiek jest w stanie pokonać dawnego woja? W jaki sposób posługiwać się łukiem i bronią miotaną? Jak brzmią starosłowiańskie pieśni i czy można rozniecić ogień bez zapałek? Wszystkich chętnych do poznania świata naszych przodków zapraszamy na Słomiany Rynek, gdzie wspólnie będziemy mogli zagłębić się w kulturę Słowian.

Między ulicami Kalinowszczyzna a Towarową będzie można spotkać się ze światem dawnych Słowian, takich samych jak ci, którzy żyli właśnie tutaj, na wzgórzach Grodzisko i Czwartek, ponad tysiąc lat temu i którzy rozpoczęli osadnictwo w miejscu zwanym potem Lublinem.

Przy Trakcie Ruskim można będzie powalczyć z prawdziwymi wojami z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej, posłuchać starosłowiańskich pieśni i dźwięków prawie zapomnianych już instrumentów. Dzięki fascynującym odkryciom archeologii doświadczalnej Muzeum Nadwiślańskiego – Oddział Grodzisko Żmijowiska pod kierownictwem Pawła Lisa, poznamy tajniki kuchni słowiańskiej i spróbujemy jej specjałów, nauczymy się technik barwienia przędzy i tkanin. Zobaczymy jak bez koła garncarskiego lepiono garnki. Słowiańscy myśliwi i wojowie wprowadzą adeptów w arkana łucznictwa i broni miotanej. Miłośnicy survivalu nauczą się od starożytnych przodków sposobów niecenia i krzesania ognia.

Kiedy: 24 września, godz. 13.00-18:00
Gdzie: Słomiany Rynek (między ulicami Kalinowszczyzna a Towarową), Lublin
wstęp wolny

Więcej informacji: fundacja.tantheo@gmail.com lub 506536747

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin


Kontakt:

http://www.warsztatykultury.pl

Zobacz także