Na ratunek światu z filmowymi bohaterami. Moja pierwsza wizyta w kinie

Data wydarzenia: piątek 14.04.2017 do wtorek 25.04.2017

Wielkimi krokami nadchodzi Międzynarodowy Dzień Ziemi: już w kwietniu obchodzimy wielkie święto ekologii! Z tej okazji projekt edukacyjny Multikina Moja Pierwsza Wizyta w Kinie szykuje dla przedszkoli specjalne atrakcje.

W kwietniu ulubieni bohaterowie filmów dla dzieci zapoznają grupy przedszkolne z podstawami ekologii. Kacper i Emma na safari, a także Reksio i uczynna Myszka z klasycznych polskich animacji, będą dla przedszkolaków wzorem ekologicznego postępowania. Pokażą im, że warto na rozmaite sposoby pomagać przeróżnym zwierzętom. A ponieważ na ekranie pojawi się ich całe mnóstwo – święto Ziemi w Multikinie będzie prawdziwą celebracją różnorodności fauny i flory.

Będzie to również okazja do tego, by podnieść ekologiczną świadomość dzieci i tym samym włączyć najmłodszych w rozwiązywanie pilnych globalnych problemów na lokalną skalę.

W myśl nauki poprzez zabawę, główny punkt programu Dnia Ziemi stanowi gra edukacyjna odbywająca się w przestrzeni kina. Dzieci dowiedzą się w jej trakcie, jak po śladach rozpoznać i tropić leśne zwierzęta, jak im pomagać i co robić, by im nie zaszkodzić. Przedszkolaki poznają także zasady segregacji śmieci, a dzięki temu ochrona przyrody już zawsze będzie w ich zasięgu.

W wybranych kinach odbędzie się zbiórka nakrętek na cele charytatywne.

Pokazy z okazji Dnia Ziemi mogą odbywać się każdego dnia kwietnia. Zachęcamy nauczycieli przedszkolnych do kontaktu się z lokalnym specjalistą do spraw rezerwacji grupowych.
Dane kontaktowe odnaleźć można pod adresem: multikino.pl/szkoly/kontakt.
Koszt biletu to 12 zł od uczestnika; opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

Cena biletu: 12 PLN; opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

Szczegóły na stronie multikino.plZOBACZ TAKŻE:ekologiafilmpatronat