Na ratunek Kreciemu Miastu! Krecio w Boomerangu

📅 poniedziałek 13.12.2021 do niedziela 19.12.2021
Na ratunek Kreciemu Miastu! Krecio w Boomerangu

Podziemny świat? Mogłoby się wydawać, że nie dzieje się tam nic ciekawego. Nic bardziej mylnego – podziemia skrywają wielkie, kolorowe Krecie Miasto. To właśnie stamtąd pochodzi Krecio, niepozorny bohater wszystkich mieszkańców. Każdy z najmłodszych widzów znajdzie ulubioną postać w serialu „Krecio”. Produkcję premierowo będzie można zobaczyć od poniedziałku 13 grudnia w Boomerangu.

Twórca serialu, James Reatchlous, stworzył uroczą opowiastkę o dzielnym kreciku już w latach 90. – chciał opowiedzieć córkom podnoszącą na duchu i wciągającą historię. Teraz okazuje się, że opowieść stworzona przez tatę dla jego dzieci wciąż zachwyca odbiorców, czyli najmłodszych na całym świecie! Kilka lat temu córki Reatchlousa namówiły go, by ożywić ukochaną baśń i pokazać ją kolejnym pokoleniom. Teraz będzie emitowana przez stację Boomerang, która przygotowała kreskówkę dopasowaną do potrzeb milusińskich i ich opiekunów.

Serial jest kontynuacją zeszłorocznej premiery filmu „Mistrz Krecio i królewskie zaproszenie”. Tytułowy bohater to krecik. Żyje w podziemnym miasteczku, którego mieszkańcy chcą być wybrani na strażnika księgi Mistycznego Podręcznika Magii. Czarodziejska księga sama wyznacza swojego wybrańca. To on dzięki magicznym zaklęciom z podręcznika ma sprawić, że wszędzie zapanuje pokój. Przez lata księga śpi, ale kiedy się wybudza, jej wybór pada na postać, której nikt inny nie typował: skromnego Krecia! Wbrew zwątpieniom niedowiarków wykonuje on swoje zadanie i wykorzystuje zaklęcia na rzecz dobra na świecie.

Teraz bystry krecik jest uwielbiany przez wszystkich, a inni cieszą się, że obroni ich przed nieszczęśliwymi wypadkami – to jego najważniejsze zadanie jako strażnika podręcznika magii. Jednak każdy mieszkaniec bardzo chce, aby Krecio poświęcił chwilę właśnie jemu i rozwiązał jego problem! Wtedy bohater wpadnie na rozwiązanie sytuacji, jakiego do tej pory nie wymyślił nikt wcześniej w Krecim Mieście: postanowi się sklonować! Z pewnością kilku Kreciów na raz będzie mogło sprawnie i w jednym czasie rozwiązać wszystkie dylematy jednocześnie… ale to spowoduje małe zamieszanie i tylko od Krecia zależy, czy uda mu się je odkręcić. Dzieci mogą podążać za fabułą serialu, w którym główny bohater robi wiele dobrych uczynków, wpadając w zabawne tarapaty i przeżywając różne perypetie.

Na szczęście w takich przypadkach nie jest sam. Pomaga mu magiczna księga, która od momentu, kiedy tylko wskazała go do roli strażnika, jest przyjacielem Krecia. Ma na imię Reggie. Choć Reggie stara się pomóc jak może, czasem jego zaklęcia są nietrafione – ale razem z Kreciem zawsze coś wymyślą! Pomaga im też mała sąsiadka Dotty, jedna z najmądrzejszych postaci. Ma ogromną wiedzę i spryt, a jej wujkiem jest wynalazca Miszmasz: wspólnie dostarczają Kreciowi supermądre rozwiązania, jakich ze świecą szukać gdziekolwiek indziej.

W Krecim Mieście mieszka jeszcze wielu innych bohaterów! Wszystkie postaci najmłodsi widzowie mogą poznać w kolejnych odcinkach nowej produkcji. Premiera serialu „Krecio” już w poniedziałek 13 grudnia o 15:00 w telewizji Boomerang. Emisja codziennie o 15:00.