Na półkolonie Dzikim Tropem zaprasza Was Klub Kultury Mydlniki!

Miejsce wydarzenia: Klub Kultury Mydlniki

Data wydarzenia: poniedziałek 24.07.2017 do piątek 28.07.2017

Wstęp: 300 zł

Dzikim Tropem - półkolonia w Klubie Kultury Mydlniki

Nareszcie lato! Najwyższy pora by zostawić w szkolnych murach krępujące formy i dać upust wewnętrznej dzikości hurrraaa!

W drugiej połowie lipca zapraszamy na klubowe wakacje „Dzikim tropem”. Podczas porannej jogi potrenujemy zwierzęce wygibasy. Ruszymy w przyrodę po letnią przygodę. Odwiedzimy dzikie zwierzęta, pobędziemy z nimi i poprzeglądamy się w nich – jak w lustrach – ciekawe kogo ujrzymy…

Popołudniami będziemy snuć opowieści. Słowem i ciałem. Stworzymy żywe rzeźby. I swoje osobiste maski. Wspólnie przygotujemy spektakl-ceremonię „Spotkanie Wszystkich Istot”.

Dzieci: 7-12 lat (20 miejsc)

Koszt: 300 zł (60 zł/ dzień, w tym koszty transportu, wejściówek, ubezpieczenia + ew. 8,5 zł/ obiad)

Termin: 17-21 lipca / 24-28 lipca

Prowadzące: Anna Szafrańska (architekta/ podróżniczka/ nauczycielka jogi) i Marta Pilarska (kulturoznawczymi/ pedagożka waldorfska/ instruktorka dramy)

Program:
8.00 – 9.00 Poranna joga i zwierzęce asany
9.00 – 12.00 Zajęcia manualne/ wyprawy:
łódeczki z kory/ sakiewki na amulety i letnie skarby/ wyprawa do ZOO/ zwierzęce maski/ eko-rzeźby/ mapa dzikiego świata
12.00 – 13.00 Obiad
13.00 – 14.00 Popołudniowa opowieść – wprowadzenie do zajęć teatralnych
14.00 – 16.00 Zajęcia teatralne:
m.in. kontakt-improwizacja/ żywe rzeźby/ przygotowanie spektaklu ‘Spotkanie Wszystkich Istot’

Anna Szafrańska
Architekta, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, BAUHAUS Dessau Institute of Architecture (Niemcy) i Chur Institute of Architekture (Szwajcaria).
Podróżniczka, malarka, badaczka pojęcia DOMU i tego, co się pod nim kryje dla ludzi różnych miejsc i różnych kultur. Przez 10 lat projektowała i zamieszkiwała swoje Domy Marzeń – od Europy Zachodniej, przez Bliski i Daleki Wschód, po Polskę, gdzie się wreszcie ukorzenia. Z radością pomaga Małym i Dużym odkrywać i budować ich własne Miejsca Mocy.
Instruktorka jogi (dyplom International Sivananda Yoga Vedanta Ashram, Indie, 2012), wychowawczyni kolonijna (od 2001) i ratownik WOPR (od 2001).
Czerpie inspiracje z natury, kultury i architektury.

Marta Pilarska
Absolwentka Kulturoznawstwa na UŁ oraz Podyplomowego Studium Pedagogiki Waldorfskiej na UW.
Współpracowała z Ośrodkiem Działań Ekologicznych Źródła w Łodzi oraz z Ośrodkiem Twórczych Działań Edukacyjnych, organizując zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach zielonych szkół i letnich obozów (m.in. Obozy Tęczowych Wojowników, Letnia Edukacja Akademii w Naturze).
Pracowała jako wychowawca w przedszkolach i nauczycielka w szkołach waldorfskich w Krakowie. Obecnie jest wychowawcą w Przedszkolu Leśnym Dzika Osada w Konarach.
W pracy z dziećmi i młodzieżą wykorzystuje idee pedagogiki waldorfskiej oraz edukacji demokratycznej, a także techniki dramowo-teatralne (np. tworzenie przedstawień Teatru Forum).
Czerpie inspiracje z przyrody, rękodzieła, sztuki i muzyki ludowej.

Zapisy wystartowały!
Liczba miejsc (20) ograniczona! Zapisy pod numerem telefonu: 12 637 97 12 / 533 356 008 /  lub mailowo: mydlniki@dworek.eu

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Na półkolonie Dzikim Tropem zaprasza Was Klub Kultury Mydlniki!

Klub Kultury "Mydlniki"

Klub należy do Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki". Prowadzi zarówno działalność kulturalną, jak i oświatową: zajęcia Klubu Dziecięcego,

Kursy języka angielskiego na wszystkich stopniach zaawansowania, zajęcia w Pracowni Plastycznej, Klub Komputerowy - podstawowy kurs obsługi komputera, kurs …

Więcej

Adres:

ul. Balicka 289
kraków
Kontakt:

012 637 97 12
mydlniki@dworek.krakow.pl
http://www.krakow.dworek.pl