Na ludowo – potańcówka z kapelą i warsztaty w Praskim Ogródku Sąsiedzkim

Na ludowo – potańcówka z kapelą i warsztaty w Praskim Ogródku Sąsiedzkim

Al. Solidarności 55 (vis a vis Miśków)
🗺 mapa
📅 sobota 16.09.2017
Na Ludowo - festyn na Pradze

Wodzirejka, nauka tańców ludowych, zabawy dla dzieci i dorosłych, korowody, warsztaty rękodzieła, a wszystko to do muzyki na żywo – gra unikatowa kapela dziecięca DK Praga – Wesołe Mazurki z Pragi i Kiecocha – kapela Pauli Kinaszewskiej w składzie: Paula Kinaszewska, Bartek Woźniak, Patrycja Kuczyńska.

Pasją Kiecochy jest polska muzyka tradycyjna. Kapela gra do tańca. Można będzie usłyszeć – rytmy na 3 i na 2: polki, oberki, mazurki, fokstroty, polki przez nogę, chodzone i wiele innych. Muzycy repertuaru uczą się od wiejskich mistrzów, zawołanych skrzypków weselnych starego pokolenia i śpiewaczek. Udowodniają, że ta muzyka się nie starzeje, może porwać do zabawy i jest piękna!

Podczas koncertu poznamy tradycyjny potańcówkowy wiejski repertuar. Rdzennie wiejskie oberki, polki czy skoczne wiwaty przeplotą się z nostalgicznymi tangami i rzewnym walczykami.

Kiecocha to skład, który wystąpił już na najważniejszych ludowych imprezach w kraju, m.in w Kazimierzu na Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych, na konkursie Stara Tradycja, podczas Nocy Tańca na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Jest laureatem m.in.  III Nagrody w Konkursie Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2016, a także III Nagrody w Konkursie Mikołajki Folkowe 2016 w Lublinie.

Wesołe Mazurki z Pragi – wyjątkowa w swoim wydaniu orkiestra dziecięca z Domu Kultury Praga gra polską muzykę tradycyjną – także na tradycyjnych instrumentach, m.in. skrzypcach, basach, barabanach. Młodzi instrumentaliści wychodzą z muzyką do ludzi i porywają ich do „mazurkowego świata”. Repertuar kapeli bazuje na mazurkach, polkach, oberkach i chodzonych. Orkiestra powstała w wyniku kontynuacji projektu „Zagrajcie nam muzykanty ładnie” – warsztatów dla młodych skrzypków poświęconych muzyce tradycyjnej. Kapelę prowadzi Paula Kinaszewska.

 

16 września / 16:00-19:00 / wstęp wolny

_______________________________________________________________________________

 

Kapela „Kiecocha”

Paula Kinaszewska- skrzypce, śpiew

Bartłomiej Woźniak- baraban, skrzypce, śpiew, banjolele

Patrycja Kuczyńska- basy

 

Paula Kinaszewska – skrzypaczka ludowa, uczennica wybitnych wiejskich skrzypków z Rodomszczyzny- m.in. Tadeusza Jedynaka i Piotra Gacy oraz śpiewaczek, badaczka muzyki tradycyjnej, stypendystka MKiDN w 2015 r. w dziedzinie Twórczość Ludowa.

Z zawodu aktorka związana w swojej karierze z najlepszymi teatrami stolicy, w których z powodzeniem grywała duże role – T. Narodowym, Studio, T. Dramatycznym, a także T. Wybrzeże w Gdańsku. Aktorka wszechstronna, wokalistka, aranżerka, liderka i wpółzałożycielka zespołów muzycznych – Maryna C., Trio Woźniak Wachowiak Kinaszewska, Kapela Pauli Kinaszewskiej,

Wielokrotnie nagradzana zarówno jako aktorka jak i muzyk:

m.in.:

2016-  III Nagroda dla Tria Woźniak Wachowiak Kinaszewska w Konkursie Polskiego Radia „Nowa Tradycja”

2016-  III Nagroda dla Tria Woźniak Wachowiak Kinaszewska w Konkursie Mikołajki Folkowe w Lublinie

2014-  I Nagroda dla Kapeli Pauli Kinaszewskiej na Konkursie „Dawna Nowa Nuta”

2013 – Nagroda Yacha dla Pauli Kinaszewskiej na YachFilm Festiwalu w dziedzinie Kreacja Aktorska w teledysku do piosenki Urok jej zespołu Maryna C.

2012-  I Nagroda dla Pauli Kinaszewskiej na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory w Warszawie

2000 – Nagroda sekcji Krytyków Teatralnych ZASP za debiut teatralny sezonu za rolę Anusi w Szkole Żon w T. Narodowym w Warszawie

 

Bartłomiej Woźniak- kompozytor, reżyser dźwięku, gitarzysta jazzowy, multiinstrumentalista i wokalista, współzałożyciel zespołów – Maryna C., Trio Woźniak Wachowiak Kinaszewska, The White Kites, a także producent muzyczny. Aranżer oraz autor muzyki do spektakli teatralnych, teatrów Polskiego Radia, filmów dokumentalnych, piosenek.

 

Nagradzany za muzykę do spektakli teatralnych:

2015- w Zabrzu na Festiwalu Teatralnym za muzykę do spektaklu „Tato” Teatru Bagatela w Krakowie

2016 w Sopocie na Festiwalu Dwa Teatry za muzykę do spektaklu „Tato” Teatru Bagatela w Krakowie,

oraz jako muzyk w kategorii muzyki tradycyjnej i folkowej:

2016-  III Nagroda dla Tria Woźniak Wachowiak Kinaszewska w Konkursie Polskiego Radia „Nowa Tradycja”

2016-  III Nagroda dla Tria Woźniak Wachowiak Kinaszewska w Konkursie Mikołajki Folkowe w Lublinie

Współpracuje z wybitnymi reżyserami, m.in. – Andrzejem Fidykiem, Markiem Koterskim, Wojciechem Smarzowskim

 

Patrycja Kuczyńska – etnografka, instruktorka tańców ludowym, badaczka folkloru kurpiowskiego, basistka w Kapeli Pauli Kinaszewskiej, znawczyni kultury tradycyjnej, szczególnie w dziedzinie folkloru dziecięcego i zabaw tradycyjnych dla dzieci. Rodowita Kurpianka mówiąca piękną gwarą kurpiowską z rodziny pielęgnującej tradycje ludowe.

 

Informacja: Katarzyna Sajewicz / k.sajewicz@dkpraga.pl / tel. 725 060 005
____________________________________________________________

Organizator:

 

Dom Kultury PRAGA w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

Dąbrowszczaków 2, 03-474 Warszawa
www.dkpraga.pl

sekretariat@dkpraga.pl

tel. (22) 618 41 51
www.facebook.com/tupraga

 

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent