Wybierz miasto
Wakacyjny Konkurs Miasta Dzieci

Przyjazne dziecku

Powrót do szkoły z 5.10.15.

Na ludowo – etnodizajn dla każdego

Muzeum Górnośląskie, plac Sobieskiego, Bytom mapa

środa 27.07.2016

Etnodizajn Bytom

Etnodizajn to nurt we wzornictwie, który proponuje zestawianie elementów ludowych i rękodzieła ze współczesnymi trendami.

W efekcie może powstać wszystko – od wisiorka poprzez koszulkę, lampę i stół, po budynek. Tego, czym jest etnodizajn i do czego służy, dowiedzą się uczestnicy warsztatów artystycznych, na które zapraszamy w środę, 27 lipca.

Głównym punktem zajęć będzie projektowanie przedmiotów z wykorzystaniem motywów ludowych. Własnoręcznie wykonane przedmioty z pewnością będą niepowtarzalne i będą wyróżniać się na tle rzeczy produkowanych w fabrykach.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 6 zł. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 27 lipca 2016 (środa), godz. 11.00
Miejsce: gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji
Prowadzący: Magdalena Pospieszałowska
Koszt: 6 zł