Muzyczne Opowiastki

online mapa

czwartek 29.04.2021

Muzyczne opowiastki

29 kwietnia od prawie 40. lat obchodzimy święto tańca. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, artyści Muzycznych Opowiastek – nowej serii dla dzieci organizowanej przez Filharmonię Krakowskiej – przygotowali dla młodych melomanów specjalny taneczny program. Wyjątkowo jednak nie przeniesiemy się do świata choreografii i tanecznych kroków, ale do świata muzyki tanecznej, która przecież towarzyszy ludzkości od dawien dawna.

Podczas koncertu, na instrumentach dawnych, na których grywano jeszcze w renesansie i baroku, zagrają Justyna Granowska – klawesyn i wirginał, Zofia Trystuła-Hovhannisyan – obój barokowy oraz Agata Sanchez Martos – viole da gamba. W programie znalazły się przepiękne menuety, gawoty i taneczne suity. Nie zabraknie też prezentacji, dzięki którym będzie można poznać te nietypowe i rzadko już spotykane instrumenty. Koncert poprowadzi – znana zapewne części naszych młodych melomanów z cyklu Musica – ars amanda i Koncertów Edukacyjnych – sopranistka Joanna Trafas.

Zapraszamy do roztańczonego świata muzyki!

Muzyczne Opowiastki to okazja, żeby posłuchać pięknej muzyki klasycznej w specjalnie dobranych kameralnych, czyli niewielkich składach. Owa kameralność sprawi także, że młodzi słuchacze będą mieli okazję lepiej poznać prezentowane podczas koncertów instrumenty muzyczne, którym czasem trudno się przyjrzeć w dużym orkiestrowym zespole.

Każdy koncert poświęcony będzie wyjątkowemu tematowi. Podczas pierwszego spotkania na filharmonicznym kanale youtube  pt. „Opowieści jaskółki”, dźwiękami instrumentów wyczarowaliśmy śpiew ptaków i pierwsze odgłosy wiosny. Druga część serii, zatytułowana „Wiosenny bal” (29 kwietnia o godz. 12.00), przeniesie młodych melomanów do pałacowej sali balowej, gdzie zaprezentowane zostaną instrumenty z dawnych epok – klawesyn, viole i obój barokowy.

W maju oczywiście myślimy z miłością o naszych kochanych mamach – to dla nich spod smyczków skrzypiec i altówki popłyną romantyczne i śpiewne melodie. U progu wakacji, z okazji  Dnia Ojca, planujemy wycieczkę do kina – dzięki waltorniom i instrumentom o niskich i głębokich brzmieniach przeniesiemy się bowiem w świat muzyki filmowej. Daty spotkań podamy w późniejszym czasie.

„Wiosenny bal”
29.04.2021, godz. 12.00

wykonawcy:

Joanna Trafas – prowadzenie

Zofia Trystuła-Hovhannisyan – obój barokowy

Agata Sanchez Martos – viole da gamba

Justyna Grabowska – wirginał, klawesyn

KONCERT NA KANALE YOUTUBE FILHARMONII

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzyczne Opowiastki

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Filharmonia Krakowska ma swój znaczący udział w ożywieniu życia kulturalnego Krakowa. Swą obecną, wysoką pozycję artystyczną dokumentuje przede wszystkim bieżącą działalnością koncertową. Obok cotygodniowych koncertów symfonicznych, organizuje imprezy w historycznych obiektach Krakowa (Zamek Królewski na …

Więcej

Adres:

ul. Zwierzyniecka 1
31 - 103 Kraków


Kontakt:

(012) 422 94 77 wew. 16, (012
sekretariat@filharmonia.krakow.pl
http://www.filharmonia.krakow.pl

ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzyka