Muzyczne Opowiastki. Opowieści spod Choinki – rodzinne kolędowanie

Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie oraz Fort Borek, ul. Forteczna 146 mapa

sobota 17.12.2022 do niedziela 18.12.2022

25

Muzyczne Opowiastki

Muzyczne Opowiastki – kameralne koncerty familijne organizowane przez Filharmonię Krakowską,  wprowadzające młodego widza w świat muzyki wykonywanej na co dzień w sali koncertowej Filharmonii. To okazja, aby bliżej poznać członków filharmonicznej orkiestry oraz instrumenty, na których grają, a także różne rodzaje głosów, jakimi dysponują artyści naszego chóru.

Główną ideą cyklu jest bliski kontakt z muzykami – obserwacja ich działań i dialog towarzyszący prezentacji instrumentów. Wykonywane przez nich utwory to miniatury instrumentalne (często o charakterze programowym), własne aranżacje znanych „przebojów” muzyki poważnej, okazjonalnie przeplatane pieśniami, wierszem, zagadkami lub wspólnym śpiewem słuchaczy i wykonawców.

Cykl prowadzony jest przez znaną w krakowskim środowisku muzycznym i lubianą przez dzieci sopranistkę i prelegentkę – Joannę Trafas, która do współpracy zaprasza instrumentalistów i wokalistów na co dzień występujących w zespołach filharmonicznych.

Listopad to miesiąc, kiedy obchodzimy najważniejsze święto narodowe – Święto Niepodległości. Z tej okazji zapraszamy na radosne świętowanie przy dźwiękach muzyki polskiej! Zabrzmią przeboje szlacheckich saloników muzycznych, czyli pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu najniższego głosu męskiego jakim jest bas, utwory fortepianowe Fryderyka Chopina, a szczególne miejsce w tym koncercie zajmie spektakularna, popisowa muzyka skrzypcowa słynnego polskiego wirtuoza i kompozytora Henryka Wieniawskiego, by w ten sposób uczcić wielkie wydarzenie muzyczne minionego miesiąca – odbywający się co 5 lat w Poznaniu międzynarodowy konkurs skrzypcowy jego imienia.

Najbliższe wydarzenia cyklu:

17.12. godz. 10 i 12, 18.12 godz. 10 i 12
Repertuar:
Opowieści spod Choinki – rodzinne kolędowanie

Wykonawcy:
Joanna Trafas – scenariusz i prowadzenie
Emilia Bernacka – fortepian
Adam Mróz – fagot
Konrad Mika – obój

„Choinko, choinko,
świąteczną masz minkę!
Łańcuszek wpleciony
w zieloną czuprynkę!
Stanęłaś w pokoju
na złotym dywanie
i cień twój iglasty
zatańczył na ścianie.
Usiądę przy tobie!
I podam ci rękę.
To nic,
że masz trochę
kłującą sukienkę! „ (D. Gellner)

Choć kolędujemy dopiero od 25 grudnia warto poćwiczyć wcześniej! Zapraszamy na koncert pastorałek różnych epok i rodzinne kolędowanie z udziałem publiczności.

Cena biletu – 25 zł

Foto. Krzysztof Kalinowski

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzyczne Opowiastki. Opowieści spod Choinki – rodzinne kolędowanie

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Filharmonia Krakowska ma swój znaczący udział w ożywieniu życia kulturalnego Krakowa. Swą obecną, wysoką pozycję artystyczną dokumentuje przede wszystkim bieżącą działalnością koncertową. Obok cotygodniowych koncertów symfonicznych, organizuje imprezy w historycznych obiektach Krakowa (Zamek Królewski na …

Więcej

Adres:

ul. Zwierzyniecka 1
31 - 103 Kraków


Kontakt:

(012) 422 94 77 wew. 16, (012
sekretariat@filharmonia.krakow.pl
http://www.filharmonia.krakow.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzyka