Muzyczna Niepodległa – Koncert z cyklu Rybna Dzieciom

Pałac w Rybnej, ul.Powstańców Warszawskich 90
📅 niedziela 11.11.2018
Muzyczna Niepodległa - Koncert z cyklu Rybna Dzieciom

Zespół wokalny Sing Kids z ZSP w Orzechu, który wystąpi w Pałacu w Rybnej 11 listopada wyśpiewał sobie 1 miejsce podczas Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznych w Sosnowcu. W kategorii klas 4 do 8 wzięło udział 16 zespołów, poziom był bardzo wysoki, poprzedzony eliminacjami rejonowymi w 15 miastach Województwa. Koncert Galowy połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 19 listopada w kościele św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu, natomiast w Rybnej zespół wystąpi 11 listopada o godzinie 11.00 w ramach cyklu Rybna Dzieciom. Program koncertu zespołu „Sing Kids” pod dyrekcją Alicji Czury – Musialik wypełnią piosenki patriotyczne, zarejestrowane niedawno na płycie, której wydanie zostanie dofinansowane przez Urząd Gminy Świerklaniec.

Drugą część koncertu wypełnią utwory Fryderyka Chopina i Maurycego Moszkowskiego w wykonaniu AHHA PIANO DUO: Agaty Hołdyk i Aleksandry Hałat.

AHHA Piano Duo istnieje od 2009 roku. Współtworzą go pianistki Agata Hołdyk i Aleksandra Hałat, absolwentki Akademii Muzycznej w Katowicach. Obie studiowały też w Universität für Musik Und darstellende Kunst w Grazu (Austria).

Pianistki mają już w swoim dorobku artystycznym nagrody zdobyte na międzynarodowych konkursach, między innymi: II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Bradshaw & Buono w Nowym Jorku (konkurs nagrań – 2011), wyróżnienie na XI Międzynarodowych Konkursie Pianistycznym „Concours Grieg” w Oslo (Norwegia – 2010).

Duet koncertuje w Polsce i za granicą (Czechy, Niemcy, Austria, Norwegia).
AHHA PIANO DUO realizuje projekty łączące różnorodne style i rodzaje sztuki. Pianistki posiadają repertuar obejmujący obszerną literaturę muzyki klasycznej, od baroku po muzykę najnowszą, również aranżacje muzyki rozrywkowej na dwa fortepiany i cztery ręce.

Czy i jak motywować dzieci

11 listopada (niedziela), godz. 11.00
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w recepcji pałacu przed koncertem.
Pałac w Rybnej, ul.Powstańców Warszawskich 90
„Muzyczna Niepodległa”- Koncert z cyklu Rybna Dzieciom (Koncert 8/9)

Wykonawcy: Grupa wokalna Sing Kids z ZSP w Orzechu pod kierownictwem Alicji Czura – Musialik („Dla Ciebie śpiewam Polsko”) oraz duet fortepianowy AHHA PIANO DUO: Agata Hołdyk oraz Aleksandra Hałat; w programie utwory Fryderyka Chopina oraz Maurycego Moszkowskiego.