Muzyczna Akademia Firleja – warsztaty muzyczne dla najmłodszych

poniedziałek 27.06.2016 do piątek 08.07.2016

Muzyczna Akademia Firleja

 „Muzyczna Akademia Firleja”  to najnowsza propozycja Ośrodka Działań Artystycznych Firlej skierowana do najmłodszych wrocławian. Na uczestników czekać będzie szereg eksperymentalnych i rozwijających warsztatów, dzięki którym uczniowie zgłębią wiedzę z zakresu edukacji muzycznej. Zapisy właśnie się rozpoczęły.

ODA Firlej wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną i MultiCentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w nowatorskim projekcie edukacyjnym. W ramach  „Muzycznej Akademii Firleja” zostaną zorganizowane bezpłatne zajęcia muzyczne, zarówno z zakresu muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Akademia składa się z dwóch oddzielnych serii zajęć. Pierwsza z nich rozpocznie się zaraz po zakończeniu roku szkolnego.

Część wakacyjnych spotkań dla najmłodszych pt. „Ukryte Dźwięki” to muzyczne warsztaty w MultiCentrum” składające się z dwóch turnusów zwieńczonych – każdy z osobna – eksperymentalnym koncertem w Klubie Firlej. Pod  fachową opieką Mateusza Ryczka – uznanego kompozytora młodego pokolenia, uczestnicy dowiedzą się m.in. co to jest partytura graficzna, jak przetwarzany jest dźwięk, co to jest muzyczna improwizacja, jak słuchać się wzajemnie podczas wspólnego grania, jak działają programy muzyczne, co to jest sampler oraz poruszą wiele innych ciekawych muzycznych zagadnień.

Kameralne grupy złożone z maksymalnie 15 uczestników przez 5 dni za pomocą różnych przedmiotów będą poszukiwać nietypowych brzmień, zapoznają się z dyscypliną formalną i regułami kompozycji, a także nauczą się kreatywności oraz otworzą na niecodzienne brzmienia. Założeniem letnich warsztatów jest przeprowadzenie uczniów przez cały proces twórczy komponowanego utworu muzycznego. Zwieńczeniem kilkudniowej pracy będzie występ na profesjonalnej scenie Ośrodka Działań Artystycznych Firlej, która na co dzień gości zawodowych muzyków. W letnich, bezpłatnych warsztatach będą mogli wziąć udział uczniowie w wieku10-13 lat (klasy 4-6). O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Letnie warsztaty w ramach akademii zaplanowane są na:

27 czerwca – 1. lipca 2016 – pierwszy turnus

4 – 8 lipca 2016 – drugi turnus

zajęcia odbywać się będą w godzi.9:00 do 15:00

 

Druga seria zajęć ruszy jesienią w siedzibie ODA Firlej, gdzie na tematyczne zajęcia będą mogły zgłaszać się całe klasy szkolne. Projekt Muzyczna Akademia Firleja dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także