Muzeum w Gliwicach znów czynne, do 21 lutego – bezpłatne zwiedzanie!

Muzeum w Gliwicach mapa

wtorek 02.02.2021 do niedziela 07.02.2021

Muzeum w Gliwicach znów czynne, do 21 lutego - bezpłatne zwiedzanie!

Po długich miesiącach pandemicznego reżymu Muzeum w Gliwicach znów otwiera drzwi dla zwiedzających! Nawet najlepsza wirtualna platforma nie zastąpi kontaktu z prawdziwymi, rzeczywistymi zabytkami i dziełami sztuki. A jednych i drugich w naszym Muzeum nie brakuje. Brakowało tylko publiczności, bez której zbytki, dzieła sztuki i muzealnicy tracą sens.

Otwieramy nasze podwoje możliwie szeroko tym bardziej, że na zwiedzających czekają dwie wyjątkowe wystawy czasowe – w Willi Caro: „Fedruję śląski krajobraz… Rafał Malczewski – Antoni Wieczorek”, w Czytelni Sztuki: „Śląsk w obrazach fotograficznych Jana Bułhaka”. Do ich zwiedzania zapraszamy już od wtorku, 2 lutego. A czasu na ich obejrzenie nie zostało już wiele – bo czynne są do tylko 21 lutego! Jednak okazji, by zajrzeć do Muzeum i zwiedzić ekspozycje będzie całkiem sporo, ponieważ z radości związanej ze znoszeniem pandemicznych obostrzeń – do 21 lutego wszystkie wystawy i wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach – zwiedzać można bezpłatnie!

„Bardzo się cieszymy, że w progach Muzeum znów pojawią się zwiedzający. Z naszą publicznością w ostatnich miesiącach pozostawaliśmy w stałym kontakcie on-line, organizując wykłady, zajęcia edukacyjne czy wernisaże, jednak Muzeum nie da się sprowadzić tylko do przekazywanej treści, bez względu na to, w jak atrakcyjną formę jest opakowana. Muzeum to także miejsce. Miejsce, z którym zarówno nasza publiczność, jak i my jesteśmy związani. Nasze dwie najnowsze wystawy, przygotowane z ogromną pieczołowitością, poprzez obrazy Rafała Malczewskiego oraz fotografie Antoniego Wieczorka i Jana Bułhaka opowiadają o kolejnym niezwykle dla nas ważnym miejscu, jakim jest Śląsk. W pracach wybitnych, międzywojennych polskich twórców zawarty jest archetypowy wizerunek Śląska. Prezentowane na wystawach: <Fedruję śląski krajobraz… Rafał Malczewski – Antoni Wieczorek> oraz <Śląsk w obrazach fotograficznych Jana Bułhaka> prace stanowią nieodłączny element tożsamości naszego regionu i kulturowego dziedzictwa II Rzeczypospolitej” – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum w Gliwicach.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie