muzeum pałac w wilanowie

📅 piątek 05.03.2010 do czwartek 15.04.2010
muzeum pałac w wilanowie
W tym roku rusza już II edycja programu „Muzeum Pałac w Wilanowie – moje ulubione muzeum!”, który jest adresowany do rodzin z dziećmi.

To propozycja na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem w muzeum – w miejscu, które daje, niespotykaną gdzie indziej, możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką oraz stwarza wyjątkowe warunki do rozwoju aktywności twórczej.

W program wpisuje się 9 ok. 1,5-godzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, które będą realizowane w ostatnią sobotę/niedzielę każdego miesiąca, począwszy od kwietnia, zarówno we wnętrzach Pałacu w Wilanowie – dawnej letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego, jak i Królewskich Ogrodach:
„Wizyta u króla”
„Guzikozwierzaki”
„Królewskie zabawy w Królewskich Ogrodach Pałacu w Wilanowie”
„Sekrety kuchni Jana III Sobieskiego”
„Codzienne niecodzienne stroje Jana III Sobieskiego”
„Podróże w karecie Jana III Sobieskiego”
„Bursztynowa korona”
„Kot w butach” (spektakl)
„Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż…”

Szczegółowy opis wszystkich spotkań znajdą Państwo w Załączniku.

Realizację warsztatów uatrakcyjniają, powstałe z myślą o nich, różnego rodzaju wydawnictwa: książeczki edukacyjne, karty zadań, wyklejanki, wycinanki, gry planszowe, itp.

Zasady uczestnictwa
w Programie dla Rodzin – „Muzeum Pałac w Wilanowie – moje ulubione muzeum!”:

• do 15 IV br. należy przesłać Formularz zgłoszeniowy na adres: pietrzak-wilanow@o2.pl lub kpietrzak@muzeum-wilanow.pl (decyduje kolejność zgłoszenia);
• planowane jest utworzenie 2-óch grup: sobotniej i niedzielnej (w każdej grupie max 25 rodzin);
• osoby zakwalifikowane do programu zostaną poinformowane drogą mailową;
• koszt uczestnictwa: udział w każdorazowych warsztatach za wykupieniem biletu
w wysokości 7 zł (od osoby)
• obecność na warsztatach będzie każdorazowo potwierdzana w folderze zawierającym szczegółowy opis wszystkich warsztatów. Foldery zostaną rozdane na inauguracyjnym spotkaniu (24IV/25IV br.) W Wielkim finale! wezmą udział rodziny z potwierdzoną obecnością przynajmniej na 6 spotkaniach.