Muzeum nie gryzie – cykl spotkań rodzinnych

Muzeum Azji i Pacyfiku mapa

wtorek 10.12.2019

Muzeum nie gryzie - cykl spotkań

Trzy różne muzea – jedna wspólna akcja!
Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Warszawskiej Pragi zapraszają do udziału w cyklu spotkań „Muzeum nie gryzie”

Jesteś na urlopie rodzicielskim lub wychowawczym, pracujesz jako opiekunka lub opiekun albo po prostu jesteś babcią lub dziadkiem zajmującymi się wnukami? Zajęcia kierujemy do dorosłych, którzy pod swoją opieką mają dzieci do 2. roku życia.

Co dwa tygodnie we wtorki spotkamy się w innym muzeum, tworząc społeczność ludzi, którzy są równie mocno zainteresowani odkrywaniem świata, co maluchy. Przekonamy Was, że muzeum – dostosowane do potrzeb małych dzieci i ich opiekunów – nie gryzie; może być za to miejscem spotkań i miłym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem.

TERMINY I TEMATY SPOTKAŃ

1 października, godz. 11.00-11.45, Łazienki Królewskie – Pałac na Wyspie
Do poznania i nazwania
Obok mojego domu jest muzeum. W muzeum – pałac. W pałacu – okno. A za oknem – mnóstwo rzeczy do poznania i nazwania. Odkryjcie, że wizyta w muzeum może stać się wspólną, zaskakującą podróżą przez słowa, obrazy i skojarzenia.

15 października, godz. 11.00-11.45, Muzeum Warszawskiej Pragi
Jaka wielka jest Warszawa
Ile ulic, szkół, ogrodów, kin, teatrów i muzeów. A w Muzeum Warszawskiej Pragi jest miejsce, które – mamy nadzieję – szczególnie upodobają sobie opiekunowie małych dzieci. Niech śpiew ptaków i rozradowane głosy maluchów umilą Wam pobyt na wystawie „Praga sensorycznie”, którą będziecie mogli doświadczyć wszystkimi zmysłami.

29 października, godz. 11.00-11.45, Muzeum Azji i Pacyfiku
Azjatyckie ABC
Zapraszamy w podróż po wystawie „Słowa nieulotne – pismo w kulturach świata”. Dowiemy się, jak pisano w starożytności, czym się różni pismo chińskie od alfabetu. Przyjrzymy się starożytnym tabliczkom klinowym, rzymskim i greckim inskrypcjom, a na zakończenie wykonamy tradycyjną metodą ksylografii tybetańską flagę.

12 listopada, godz. 11.00-11.45, Łazienki Królewskie – Stara Oranżeria
Muzealna gimnastyka
Maluszki na brzuszki! Pełzaki, raczki, czworaki: wzmocnijcie mięśnie szyi, grzbietu i z zadartymi głowami popatrzcie na niebo. Jak wysoko trzeba się wdrapać, żeby dosięgnąć sztuki? A czy sztuka sięga nieba?

26 listopada, godz. 11.00-11.45, Muzeum Warszawskiej Pragi
Stoi na stacji lokomotywa
„Nagle – gwizd! Nagle – świst! Para – buch! Koła – w ruch!” Ciężka i ogromna lokomotywa zawiezie nas z Petersburga na warszawską Pragę. „Tak to to, tak to to”, przemierzając kolejne instalacje na wystawie „Praga sensorycznie”, poznamy historię tej części miasta z przełomu XIX i XX w.

10 grudnia, godz. 11.00-11.45, Muzeum Azji i Pacyfiku
Książka nie gryzie…
Podczas ostatniej wizyty w tym sezonie zaskoczymy Was tym, jak wyglądają azjatyckie książki. Czy wiecie, że niektóre z nich były pisane na bambusie, tropikalnej korze drzew i liściach palmowych? Wcielając się w rolę mezopotamskiego skryby, odciśniemy znaki pisma klinowego na glinianych tabliczkach i odkryjemy kolejną tajemnicę starożytnego Wschodu.

Dla kogo: dorośli opiekunowie z dziećmi do 2. roku życia

Termin: wtorki co dwa tygodnie od 1 października do 10 grudnia 2019 r., godz. 11.00-11.45

Rezerwacja (każde z muzeów prowadzi własną rezerwację na organizowane przez siebie zajęcia):
Muzeum Azji i Pacyfiku – adres e-mail: tomaszmadej@muzeumazji.pl lub pod nr tel. 22 621 94 70 wew. 123
Muzeum Łazienki Królewskie – adres e-mail edukacja@lazienki-krolewskie.pl lub pod nr tel. 22 506 00 28
Muzeum Warszawskiej Pragi na adres e-mail karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl lub pod nr tel. 22 518 34 16

Liczba miejsc: 20 osób (dorosłych i dzieci) na każde zajęcia

Koszt: 10 zł – osoba dorosła, dzieci – wstęp wolny

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie