Muzeum na wynos. Edukacja bez wykluczeń poza murami muzeum

województwo pomorskie mapa

piątek 14.06.2019 do niedziela 16.06.2019

Muzeum na wynos. Edukacja bez wykluczeń poza murami muzeum

Dział Edukacji Muzeum Gdańska przygotował ofertę bezpłatnych wyjazdowych zajęć przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. O historii Gdańska będą mogli dowiedzieć się także uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Adresowany do grup zorganizowanych projekt potrwa do 19 grudnia 2019 r.

Muzeum na wynos to oferta bezpłatnych zajęć o szerokiej tematyce skierowana głównie do osób z niepełnosprawnościami w zakresie intelektualnym, sensualnym i motorycznym oraz ich nauczycieli i opiekunów. Z oferty mogą skorzystać wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Gdańska, Trójmiasta oraz województwa pomorskiego. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie grupy zorganizowanej do Działu Edukacji Muzeum Gdańska.

– W trakcie zajęć popularyzujemy lokalne dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz z pasją i zaangażowaniem ułatwiamy dostęp do kultury. Wybór poszczególnej lekcji i jej zakres szczegółowy zostaje ustalony podczas rozmowy z opiekunem, dzięki której poznajemy potrzeby grupy i jej członków – ich upodobania, charakter oraz zainteresowania. Na podstawie tych informacji dopasowujemy narzędzia umożliwiając dotarcie do każdego z uczestników i stworzenie im możliwości szansy pełnego współuczestniczenia w zajęciach – mówi Monika Kryger z Muzeum Gdańska, kierownik Działu Edukacji.

Informacji na temat projektu udziela Dział Edukacji pod numerem telefonu +48 789 449 685). Czas trwania zajęć wynosi godzinę zegarową. Zajęcia są bezpłatne.

Czas trwania projektu: do 19 grudnia 2019 r.

Koszt: bezpłatne

Zasięg: placówki oświatowo-wychowawcze z województwa pomorskiego, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z województwa pomorskiego

Kontakt: 789 449 685

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie