Muzeum Historyczne Miasta Krakowa na rowerze – II edycja

piątek 01.05.2015

Zdrowo! Swoim tempem! Rekreacyjnie!
Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu? Nie wiesz jak połączyć aktywny wypoczynek z zamiłowaniem do kultury?

1 maja 2015 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa otwiera sezon rowerowy i po raz drugi zaprasza do skorzystania z oferty zwiedzania oddziałów MHK bicyklem.

Będąc konsekwentnym w przemierzaniu drogi, można zyskać tańsze lub darmowe bilety wstępu do oddziałów Muzeum. Aby otrzymać zniżkę i darmowy wstęp do obiektów, należy podążać wyznaczoną trasą i zbierać w kasach oddziałów MHK pieczątki. Ważna jest kolejność odwiedzanych miejsc – powinna być zgodna z przebiegiem trasy.
O podstemplowanie mapy zawsze trzeba prosić w kasie obiektu!

Proponujemy trzy trasy łączące oddziały MHK w tematyczną całość.

Trasa I Historie i tajemnice Krakowa z czasów II wojny światowej – Ulica Pomorska,  Apteka pod Orłem, Fabryka Emalia Oscara Schindlera, Stara Synagoga

Trasa II Wyjątkowy Kraków – Pałac Krzysztofory, Ulica Pomorska, Dom Zwierzyniecki, Dzieje Nowej Huty

Trasa III Średniowieczny Kraków – Barbakan i Mury Obronne, Wieża Ratuszowa, Kamienica Hipolitów, Podziemia Rynku

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35

centrala: (012) 61-92-30
info@mhk.pl

Boże Narodzenie z 5.10.15.