Muzeum Historii Miasta Przemyśla – oferta wakacyjna dla dzieci

📅 poniedziałek 02.07.2012 do piątek 31.08.2012
Muzeum Historii Miasta Przemyśla – oferta wakacyjna dla dzieci

MUZEALNY QUIZ
Uczniowie zapoznają się dawnym życiem codziennym mieszkańców Przemyśla w oparciu o informacje przewodników przekazane podczas zwiedzania wnętrz mieszczańskich oraz atelier fotograficznego. W dalszej części zajęć, w formie zabawy będą odpowiadać na pytania z zakresu tematyki zaprezentowanej podczas zwiedzania.

HERB MIASTA PRZEMYŚLA
Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe pojęcia z zakresu heraldyki i jej zasad takie jak herb, godło,
tarcza herbowa itp., dowiadują się skąd się wziął herb miasta Przemyśla, jak wyglądał kiedyś i dziś.
Uczestnicy projektują swój własny herb według zasad heraldyki i kolorują go.

LEKCJA W DAWNYM STYLU
Kto pamięta te czasy?
Pióra ze stalówkami, kałamarze, tabliczki z rysikami, drewniane piórniki…
Jeśli chcesz przeżyć jeden dzień w szkole swojej prababci, dowiedzieć się jak dawniej wyposażona była sala lekcyjna, posiedzieć w oślej ławce i poklęczeć na grochu przyjdź do Muzeum. Atrakcją zajęć będzie możliwość pisania gęsim piórem.

PALCEM PO MAPIE
Podczas zajęć uczestnicy wyrabiają umiejętność posługiwania się mapą. Dowiedzą się czym różni się plan
od mapy, poznają takie pojęcia jak symbole kartograficzne i znaki topograficzne. Uczniowie na wielkim planie Przemyśla rozłożonym na wystawie wskażą rzekę San, główne ulice starego miasta, oraz ulice, na których znajduje się ich szkoła, dom.

TROPEM PRZEMYSKICH ULIC
W trakcie warsztatów dzieci będą mogły zwiedzić ekspozycję, przejść się uliczkami po planie Przemyśla, odkryć skąd się wzięły nazwy ulic, którymi każdego dnia chodzą do szkoły a także zapoznają się z przepisami ruchu drogowego. Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi, podczas których dzieci będą kolorować poznane znaki drogowe.

JAK TO Z BAJKĄ BYŁO
i jaka jest jej geneza. Dzieci będą mogły przedstawić wybraną przez siebie bajkę wcielając się w bohaterów i bawiąc w aktora w teatrzyku lalek. W trakcie zajęć dzieci nie tylko świetnie się bawią ale też kształtują ważne umiejętności życia społecznego takie jak umiejętność komunikowania się z innymi i współdziałania w zespole. Udział w zajęciach ułatwia przełamywanie oporu przed publicznymi wystąpieniami.

Muzeum Historii Miasta Przemyśla (oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej)

KAMIENICA BRZYKOWSKA
Rynek 9 37-700 Przemyśl