Zapraszamy do Klockowni!

📅 poniedziałek 24.01.2011 do poniedziałek 31.01.2011

24.01.11 – 31.01.11

„Podróże po Łodzi w czasie i w przestrzeni" to gra ekonomiczna, taka łódzka „Monopoly" pełna historycznych i miejskich zagadek. W Muzeum Fabryki pojawiła się ogromna plansza przedstawiająca plan Łodzi z końca XIX wieku. Gracze muszą rozwiązywać zadania oraz zagadki związane z historią i życiem miasta oraz jego znanymi mieszkańcami. Wskazują konkretne miejsca na planie, szukają informacji na wystawie Muzeum Fabryki, ale też starają się działać strategicznie – produkować, budować, handlować.

Gra adresowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i gości indywidualnych. Gości indywidualnych, rodziny, grupy znajomych Muzeum zaprasza w godzinach otwarcia. Natomiast grupy zorganizowane Muzeum prosi o wcześniejszą rezerwację telefonicznie pod numerem (0 42) 664 92 93 lub mailowo.
Uczestnicy podzielą się na zespoły kilkuosobowe, z których każdy otrzymuje zagadki oraz zadania do rozwiązania. Zwycięska grupa dostanie nagrodę. W obu przypadkach udział w zabawie nie wiąże się z dodatkową opłatą, warunkiem wzięcia udziału jest jedynie wykupienie biletu wstępu na ekspozycję. Zwycięzcy symboliczne stają się współudziałowcami imperium Poznańskiego – otrzymują reprinty akcji przemysłowca.