Muzeum baśni w Radiostacji! Gliwice

Radiostacja Gliwice mapa

sobota 11.06.2016

1 zł

Muzeum baśni w Radiostacji!

Muzeum – miejsce, nad którym czas nie ma władzy, a zabytki opowiadają o skarbach i sekretach przeszłości. Można się tam spotkać z historią, a czasami i z… baśnią.

Bo Muzeum to wymarzona przestrzeń, aby rozwinąć skrzydła wyobraźni. 11 czerwca zapraszamy najmłodszych na siódme spotkanie w ramach warsztatów Muzeum baśni. Tym razem scenerią do snucia opowieści o baśniowych stworach i wydarzeniach stanie się Radiostacja. Zapraszamy!

Uczestnicy zajęć poznają wybrane obiekty i fragmenty ekspozycji, które staną się punktem wyjścia do snucia opowieści o baśniowych stworach i wydarzeniach. Dzięki pracy nad napełnianiem obiektu własną historią dzieci będą miały szansę dłużej obcować z zabytkami, dokładniej im się przyjrzeć, zapamiętać dotyczące ich szczegóły.

Wędrówka po wystawie i tworzenie opowieści będą przeplatane zabawami ruchowymi, które pozwolą na utrzymanie dziecięcego entuzjazmu i uwagi. Jako podsumowanie każdych zajęć dzieci wykonają prace plastyczne związane z wymyślonymi podczas warsztatów historiami.

Warsztaty poprowadzi Mateusz Świstak – opowiadacz baśni i animator kultury. Współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz z Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej, prowadzi zajęcia w przedszkolach na Śląsku i w Małopolsce. Autor bloga basnienawarsztacie.pl i książki Zabawy z Ryżem.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także