Muzealny quest dla młodych, czyli nowy pomysł na zwiedzanie Muzeum Śląskiego

Muzealny quest dla młodych, czyli nowy pomysł na zwiedzanie Muzeum Śląskiego

Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1, Katowice
🗺 mapa
📅 piątek 04.01.2019 do niedziela 06.01.2019
Muzealny quest dla młodych, czyli nowy pomysł na zwiedzanie Muzeum Śląskiego

Czy zwiedzanie galerii sztuki może być wyprawą połączoną z logicznymi zagadkami? Czy wędrując po muzeum można odnaleźć skarb? Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza swoich najmłodszych gości do niecodziennego sposobu zwiedzania. Quest, czyli zabawa edukacyjna, polegająca na rozwiązywaniu zagadek przy pomocy rymowanych wskazówek, startuje już 26 grudnia.

Quest to wyjątkowy sposób na zwiedzanie połączone z intrygującą zabawą, pełną logicznych zagadek, które mobilizują, wyzwalają pozytywne emocje i pozwalają spojrzeć w odmienny sposób na dzieła sztuki. Quest w Muzeum Śląskim to specjalnie wyznaczona trasa zwiedzania, pełna zadań, łamigłówek i wyzwań. Podczas zwiedzania muzealnych galerii wszyscy chętni będą odgadywać hasła ze specjalnie przygotowanej rymowanki, by dotrzeć do rozwiązania zagadki i odkrycia skarbu.

Aby wziąć udział w zabawie i rozwiązać quest, należy pobrać w kasie Muzeum Śląskiego specjalną ulotkę – przewodnik z rymowankami, które podpowiadają, na co należy zwrócić uwagę podczas zwiedzania, a następnie uzupełniać w ulotce brakujące słowa. Każde dzieło sztuki na trasie zwiedzania to kolejne hasło przybliżające do rozwikłania zagadki i odkrycia skarbu w muzealnej przestrzeni.

Czas rozwiązania questa wynosi około 20 minut. Udział w queście jest bezpłatny. Zabawa przeznaczona jest dla dzieci od 7. roku życia (z pomocą dorosłych), młodzieży i wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie i w niecodzienny sposób spędzić czas pośród dzieł sztuki. Autorką warstwy wizualnej questa jest Diana Karpowicz.

Muzeum Śląskie jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 20.00, w poniedziałki oraz pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok nieczynne.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie