Muzealne środy i piąteczki w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi
UD

Muzealne środy i piąteczki w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
🗺 mapa
📅 środa 29.03.2023
🎫 15zł
Muzealne środy i piąteczki w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi
“Muzealne środy i piąteczki” to warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Podczas tych spotkań w ciekawy sposób odkrywamy zasoby naszego muzeum. Zajęcia zaczynają się zwykle od odwiedzin na fragmencie muzealnej wystawy. Następnie przenosimy się do sali warsztatowej, gdzie czekają nas kreatywno – sensoryczne aktywności. W czasie zajęć dbamy o rozwój dzieci – stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Oferując dobrą zabawę odkrywamy przed dziećmi tajniki minionych lat.
Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową: edukacja@maie.lodz.pl bądź pod numerem telefonu: +48 665 655 606

Koszt:
wejście jednorazowe: 15,00 zł (dla pary opiekun + dziecko)
karnet na 4 wejścia: 50,00 zł (dla pary opiekun + dziecko)

• 17.03.2023 oraz 22.03.2023, godzina 16:30 – Marionetki – zajęcia inspirowane Międzynarodowym Dniem Teatru. Czy wiecie, że Dział Widowisk Lalkowych naszego muzeum gromadzi lalki, które grały w polskich teatrach lalkowych? Na spotkaniu obejrzymy niektóre z nich. Poznamy lalkę marionetkę. Dowiemy się czym się ona charakteryzuje. Każde dziecko zrobi swoją marionetkę i nauczy się, jak wprawić ją w ruch.

• 24.03.2023 oraz 29.03.2023, godzina 16:30 – Wielkanocne baranki. Podczas warsztatów odkryjemy muzeum od święta – znajdziemy takie miejsce w muzeum, które przedstawia wielkanocne zwyczaje. Opowiemy o tym, jak dawniej przeżywano Wielkanoc. Na zakończenie wykonamy świątecznego baranka.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

425 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent