Muzealne piąteczki: Katarzynki i Andrzejki

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi mapa

piątek 24.11.2023

15

Muzealne wtorki i piąteczki: Kolorowe pająki

“Muzealne piąteczki” to warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Podczas tych spotkań w ciekawy sposób odkrywamy zasoby naszego muzeum. Zajęcia zaczynają się zwykle od odwiedzin na fragmencie muzealnej wystawy. Następnie przenosimy się do sali warsztatowej, gdzie czekają nas kreatywno – sensoryczne aktywności. W czasie zajęć dbamy o rozwój dzieci – stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Oferując dobrą zabawę odkrywamy przed dziećmi tajniki minionych lat.

• 24.11.2023, godzina 16:30 – Katarzynki i Andrzejki. Podczas warsztatów odkryjemy polskie zwyczaje obchodzenia katarzynek i andrzejek. Poznamy historie i tradycje z nimi związane. Postaramy się odkryć jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości.

 

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie