Muzea i galerie w blasku księżyca, czyli kolejna Noc Muzeów ziemi wadowickiej

Muzeum Miejskie w Wadowicach, Izba Regionalna Ziemi Andrychowskiej, Izba Muzealna im. prof. A. Krajewskiego w Lanckoronie, Dwór w Stryszowie, Izba Regionalna w Tomicach oraz Galeria Sztuki „Bałysówka”
📅 sobota 14.05.2016
Noc Muzeów Wadowice
Jak co roku uczestniczyć w niej będą muzea, galerie i izby regionalne z Andrychowa, Lanckorony, Stryszowa, Tomic i oczywiście Wadowic. Swoje podwoje otwierają przed zwiedzającymi: Izba Regionalna Ziemi Andrychowskiej, Izba Muzealna im. prof. A. Krajewskiego w Lanckoronie, Dwór w Stryszowie, Izba Regionalna w Tomicach oraz Galeria Sztuki „Bałysówka”. W Wadowicach obok Muzeum Miejskiego, które tradycyjnie już koordynuje akcję Nocy Muzeów, w projekcie udział biorą: Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz, po raz pierwszy, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej, które swoją ekspozycję udostępnia w siedzibie Towarzystwa – „Czytelni Mieszczańskiej”.

Program Nocy Muzeów w Muzeum Miejskim nawiązuje swoją tematyką do obchodzonej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wojowie z piastowskiego obozowiska, w ogrodzie przy ul. Kościelnej, zabiorą zwiedzających w podróż do początków państwa polskiego, pokażą życie pierwszych Piastów oraz walki rycerskie. W muzealnej „warsztatowni” uczestnicy będą mogli także wykonać własnoręcznie średniowieczną biżuterię. Z kolei prezentowana w nowej sali ekspozycyjnej wystawa „1956 – 1966. Millenium kontra Tysiąclecie”, pokaże kulisy konfliktu między Państwem a Kościołem, rozgrywającego się w czasie obchodów Millenium Sacrae Poloniae i Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Nocy Muzeów, która potrwa do północy, jest bezpłatny.

ul. Teatralna 1
34-100 Wadowice