Musical na dużym ekranie – pokazy filmowe. Sosnowiec

Sosnowiec, Kościelna 11 mapa

środa 09.10.2019

Musical na dużym ekranie – pokazy filmowe. Sosnowiec

Muzyka, światła, taniec, zabawa! Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, organizator 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, zaprasza na projekcje najsłynniejszych musicali w historii kina i teatru! Olśniewające historie, porywające rytmy piosenek nuconych na całym świecie, kultowe choreografie, a w rolach głównych najjaśniejsze gwiazdy Hollywood i nie tylko. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w środy – 9 i 16 października oraz wyjątkowo w czwartek 24 października 2019 o godz. 18.00.

Gdzie można sprawdzić repertuar Kina w Bibliotece?
• Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
• Poprzez wysyłany regularnie newsletter (zapisy za pośrednictwem czerwono-białej grafiki po prawej stronie witryny).
• Poprzez wpisanie aktualnego hasła po kliknięciu na plakat lub slider reklamujący Kino w Bibliotece na www.biblioteka.sosnowiec.pl. Pytania o hasło prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej.
Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!

Przypominamy, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia.

9 października – Fantastyczno-przygodowy musical, wyreżyserowany przez Victora Fleminga (główny reżyser) oraz George’a Cukora, Mervyna LeRoya, Normana Tauroga i Kinga Vidora. Adaptacja powieści dla dzieci autorstwa L. Franka Bauma. W roli głównej wystąpiła aktorka i piosenkarka Judy Garland. W roku 1995, z okazji stulecia narodzin kina, film znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne. W roku 2007 film został wpisany na listę UNESCO Pamięć Świata.

Porwana przez szalejące tornado 12-letnia dziewczynka, jej pies, a nawet ich dom z farmy w Kansas, żeglują ponad tęczą do urzekającej krainy czarów. Wkroczenie w ten świat oznacza moc przygód. Dziewczynka wraz z nowymi przyjaciółmi musi odnaleźć tajemniczego maga i poznać jego sekret, by móc bezpiecznie wrócić do domu.

Czas projekcji – 1:38:00

5. Sosnowiecka Jesień Teatralna (7-27.10.2019) to projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowy program na: www.biblioteka.sosnowiec.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmymusical

Zobacz także