Musical dla Dzieci w Poznaniu

wtorek 02.06.2015

Teatr Muzyczny zaprasza na roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci „Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi”. Jest to kolejna nasza propozycja, po spektaklu „O dzielnym Albercie, czyli Myszki i Wojna”, która łączy w sobie elementy rozrywkowe i edukacyjne. „Będzie to bardzo muzyczny spektakl. Wszyscy realizatorzy i aktorzy są młodymi ludźmi. Na scenie zobaczymy ponad trzydzieścioro dzieci i ośmiu zawodowych solistów, aktorów, tancerzy. Orkiestra będzie kilkunastoosobowa, wzmocniona osobą Jacka Piskorza i jego asystentów” – powiedział Krzysztof Deszczyński, reżyser spektaklu.

Na scenie oglądamy kolorowy świat piratów, rajdowców, strażaków i muzyków. Przewodnikiem po tym niezwykłym świecie będzie Właściciel Wesołego Miasteczka (Seweryn Wieczorek). Najmłodsi poznają przyczyny wypadków samochodowych, wsiądą za kierownicę samochodu, popłyną żaglowcem, ugaszą pożar, aż wreszcie poznają brzmienie i nazwy poszczególnych instrumentów. Wszystkim tym scenom towarzyszyć będzie łatwo wpadające w ucho piosenki z muzyką autorstwa Marzeny Osiewicz, Zbigniewa Górnego oraz Jacka Piskorza. Specjalnie na potrzeby tego spektaklu powstały zupełnie nowe aranżacje utworów, których melodie dorosła publiczność bez trudu rozpozna. Musical nawiązuje bowiem do słynnych widowisk muzyczno-teatralnych „Dziecko potrafi", pokazywanych w poznańskiej Arenie w latach 80. i 90., które realizowane były przez Telewizję Poznań na przestrzeni lat 1983-1990. Nie zabraknie także nowej kompozycji. Będzie to piosenka „Balonowa guma", autorstwa Jacka Piskorza i Krzysztofa Deszczyńskiego. Najnowsza propozycja repertuarowa jest kierowana do wszystkich widzów, którzy lubią dobrą zabawę – od wieku przedszkolnego do późnej starości!

 

Z okazji premiery Teatr wydaje również płytę CD z muzyką ze spektaklu oraz podkładami. „Dzięki nim dzieci będą mogły uczyć się śpiewać samodzielnie lub z nauczycielami. Na rynku mamy bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu projekty edukacyjne" – tak o naszym najnowszym wydawnictwie mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. Krążek po raz pierwszy ukaże się w dniu premiery 16 maja. Będzie go można kupić w cenie 25 zł w Kasie oraz on-line na stronie Teatru, w zakładce Sklep.

„Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi"

Spektakle: 1.06 godz. 10.00, 12.15 i 18.00, 2.06 godz. 10.00 i 12.15

Bilety w cenie 25-50 zł do nabycia w Kasie Teatru, on-line na www.bilety24.pl i www.teatr-muzyczny.poznan.pl

 


Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Musical dla Dzieci w Poznaniu

Teatr Muzyczny

 - BAJKI -
"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"
"Kopciuszek"
"Pchła Szachrajka"
"Dziewczynka z zapałkami"
"Kot w butach"
"Sceny z życia smoków"

-MUSICALE DLA DZIECI-
"Ania z Zielonego Wzgórza"

Więcej

Adres:

61-894 Poznań
ul. Niezłomnych 1e


Kontakt:

(061) 852 17 86 ; (061) 852 17
info@teatr-muzyczny.poznan.pl
http://www.teatr-muzyczny.poznan.pl

ZOBACZ TAKŻE:patronat