Musical Aladyn Jr. Mamy ZAPROSZENIA!

Miejsce wydarzenia: Centrum Kongresowe ICE Kraków

Data wydarzenia: niedziela 17.06.2018

aladyn

Musical ALADYN JR. to jedna z adaptacji scenicznych filmu animowanego Walt Disney Company „Aladyn” z 1992 Walta Disneya. Była to trzydziesta pierwsza animacja słynnego studia.

Sam film powstał według tradycyjnej baśni arabskiej, wchodzącej w skład słynnego cyklu „Baśnie z 1001 nocy” (znanego także, jako „Opowieści Szeherezady”). Twórcy uwspółcześnili przesłanie tej dawnej historii, przypisując bohaterom motywacje, które łatwiej zrozumieć współczesnemu młodemu odbiorcy. Przedstawienie trwa 75 minut i zawiera większość znanych piosenek z filmu oraz jedną nową. Wersja ALADYN JR, przeznaczona dla młodych aktorów, to jednoaktowa adaptacja sceniczna oparta na fabule filmu. Uliczny złodziejaszek Aladyn poznaje przypadkiem piękną i zbuntowaną księżniczkę Jasmin, która uciekła właśnie z pałacu przed niechcianym małżeństwem, zaaranżowanym przez jej ojca sułtana. Chłopiec, pojmany przez gwardzistów złego wezyra Dżafara, znajduje pomoc u Dżina spełniającego trzy życzenia i – jako „książę Ali” – prosi o rękę Jasmin. Tylko czy młody ulicznik będzie wiarygodny w przebraniu, które nie do końca mu pasuje? I jak przyjmie go księżniczka, marząca o Aladynie…

Największym atutem tego zabawnego i pouczającego widowiska są piękne, melodyjne piosenki z muzyką Alana Menkena, nagrodzonego za „Aladyna” dwoma Oscarami, oraz ponadczasowe przesłanie, że mimo wszelkich pokus losu, zawsze warto być sobą.

reżyseria – Maciej Pawłowski
kierownictwo muzyczne – Tadeusz Platek
reżyseria dźwięku – Paweł Zawadzki
choreografia – Iga Marszałek, Natalia Soboń
asystent choreografa – Marta Tomala
koordynacja projektu – Klaudia Klimek

Bilety:
https://www.tiketto.pl/Show/Description/12780

Wstęp bezpłatny przysługuje:
Dzieciom do lat 4 pod warunkiem, że zajmują miejsce na kolanach rodziców

Bilety ulgowe przysługują:
Młodzieży szkolnej i studentom do 26 roku życia, za okazaniem legitymacji
Seniorom powyżej 65 roku życia

Centrum Kongresowe ICE Kraków
Marii Konopnickiej 17

17 czerwca, godz. 12, 17 i 19

Kochani! Mamy dla Was niespodziankę! 
Czekają u mnie 4 podwójne zaproszenia: dwa na godzinę 12 i dwa na godz. 17!
Kto chętny? Ślijcie maila na adres monikak@miastodzieci.pl (o temacie: Aladyn) – w treści napiszcie swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz wybraną godzinę spektaklu. Na maile czekam do czwartku 14.06.

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.

 

Zobacz miejsce wydarzenia

Zobacz także