Mroźne feriowanie w Muzeum Miasta Łodzi

📅 wtorek 12.02.2019 do piątek 22.02.2019
🎫 5zł
Mroźne feriowanie w Muzeum Miasta Łodzi

Na czas trwania ferii zimowych Dział Edukacji Muzeum Miasta Łodzi planuje uzupełnić swoją stałą ofertę edukacyjną skierowaną do grup zorganizowanych dzieci i młodzieży szkolnej o dwa dodatkowe tematy zajęć, podczas których uczestnicy będą mogli poznać zimowe uroki dawnej i współczesnej Łodzi. Spotkania prowadzone będą z wykorzystaniem wybranych ekspozycji prezentowanych na wystawach stałych Muzeum, ze szczególnym uwzględnieniem wystawy „Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultury i wyznań”. Elementem wspólnym obu tematów jest nacisk na rozwój sensoryczny uczestników oraz zachęcanie do kreatywnej twórczości.

Idzie mróz – zimowe (na)stroje dawnej Łodzi.

Spacer tematyczny po wnętrzach Pałacu Izraela Poznańskiego, w trakcie którego uczestnicy dowiedzą się jak dawniej łodzianie spędzali czas pracy i zabawy podczas zimowych miesięcy. Na podstawie archiwalnych zdjęć oraz wybranych eksponatów zostaną zaprezentowane elementy zimowej garderoby mieszkańców Łodzi oraz materiały, których używano do ich produkcji. Podczas gry edukacyjnej oraz zabaw plastycznych opowiemy naszym najmłodszym gościom o dawnym sprzęcie sportowym używanym podczas zimowych zabaw oraz akcesoriach – takich jak mufki, czepki czy stuptuty – bez których trudno przetrwać zimne miesiące.

Skrzypi mróz – dźwięki łódzkiej zimy.

Warsztat muzyczno-plastyczny, podczas którego zwrócimy uwagę na rozmaitość otaczających nas dźwięków kojarzonych z najchłodniejszą porą roku. Czy zima rzeczywiście zawsze jest cicha czy też ma swoją własną muzykę? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć razem z uczestnikami porównując odgłosy współczesnego miasta z dźwiękami charakterystycznymi dla Łodzi przemysłowej. W części warsztatowej uczestnicy stworzą własne instrumenty muzyczne, które umożliwią muzyczne wykonanie Wielkiej Symfonii Zimowej Łodzi.

12 – 22 lutego

Mroźne feriowanie w Muzeum Miasta Łodzi. Warsztaty edukacyjne dla grup zorganizowanych (dzieci oraz młodzież)

Bilety: 5 zł/ os.

Zapisy: 42 254 90 11, 692 926 319 / edukacja@muzeum-lodz.pl