Mrozem malowane czyli ferie w Młodzieżowym Domu Kultury

Mrozem malowane czyli ferie w Młodzieżowym Domu Kultury

📅 poniedziałek 16.02.2015 do piątek 27.02.2015
Mrozem malowane czyli ferie w Młodzieżowym Domu Kultury

„Mrozem malowane"
czyli ferie w Młodzieżowym Domu Kultury
al. 29 Listopada 102 w Krakowie
16 – 27 luty 2015

„Mrozem malowane" to ciekawe pomysły na aktywne i twórcze spędzenie ferii. Uczestnicy przekonają się, że zima w mieście może być kolorowa, wesoła i pełna atrakcji. W ramach zajęć realizowanych będzie 5 projektów:

  • „Krakowiacy i górale" – zabawy z folklorem i tradycją w tle, nauka elementów tanecznych, gwary, inspiracje plastyczne, muzyczne i literackie.
  • „Most przyjaźni" – spotkania integracyjne dzieci i młodzieży z różnych rejonów Krakowa, konkurencje sportowe, turnieje, gry logiczne i planszowe przygotowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Kulturalnym (projekt „Active Citizens" realizowany z UMK i British Council).
  • „Zimowy wędrowca" – spacery po Krakowie i udział w warsztatach organizowanych przez „Żywą Pracownię" oraz „Cricotekę", wycieczki autokarowe do Bukowiny Tatrzańskiej i Kopalni Soli w Wieliczce
  • „Do szpagatu jeden krok" – warsztaty tanecznych rozmaitości w oparciu o różne techniki tańca (balet, street dance, tańce w kręgu, improwizacja) i rozciągania (barre au sol, stretching, ćwiczenia z gumami deuserband, joga) prowadzone przez specjalistów-instruktorów .
  •  „Szafa pełna książek" – codzienny „kwadrans" z legendą i baśnią, twórcze inspiracje plastyczne, literackie i teatralne.

Odpłatność na pokrycie kosztów biletów wstępu, poczęstunku i materiałów – 20 zł za tydzień.
Wycieczki autokarowe odbywają się we czwartki za dodatkową odpłatnością.
Warsztaty taneczne – 40 zł.

Szczegóły w Regulaminie „Ferii w MDK" na stronie www.mdkna102.krakow.pl

PROGRAM:

16 luty 2015 roku  „Krakowiacy i Górale" – W świecie legend – legendy krakowskie i nie tylko jako inspiracja do konkursów, quizów muzycznych, zabaw literackich i plastycznych, wspólne czytanie.

17 luty 2015 roku „Most przyjaźni" – Kraina gier – integracja uczestników podczas turniejów gier, rywalizacja sportowa, gry i zabawy na śniegu i świeżym powietrzu współprowadzone przez Polskie Towarzystwo Kulturalne

18 luty 2015 roku  „Zimowy wędrowca" – „Cricoteka" – twórcze warsztaty nawiązujące do dziedzictwa pozostawionego przez Tadeusza Kantora.

19 luty 2015 roku „Zimowy wędrowca" – wycieczka autokarowa do Bukowiny Tatrzańskiej – spotkanie w Domu Ludowym, gry i zabawy na świeżym powietrzu

20 luty 2015 roku  „Krakowiacy i Górale" – „Obwarzanek i oscypek" – degustacja produktów, zabawy językowe z gwarą góralską w tle, konkurs wiedzy o Bukowinie, górach i Krakowie, zimowa olimpiada sportowa na XBOXie.

23 luty 2015 roku „Krakowiacy i Górale" – 2 Bratanki – porównania kulturowe, muzyczne, plastyczne, literackie, zabawy w mały teatr, zabawy integracyjne

24 luty 2015 roku „Krakowiacy i Górale" – 2 Stolice – różnice kulturowe, plastyczne, muzyczne, gry i zabawy sprawnościowe, rozgrywki Krakowiacy – Górale

25 luty 2015 roku „Most przyjaźni" – Kraina gier – integracja uczestników podczas turniejów gier, rywalizacja sportowa, gry i zabawy na śniegu i świeżym powietrzu współprowadzone przez Polskie Towarzystwo Kulturalne

26 luty 2015 roku „Zimowy wędrowca" – wycieczka autokarowa do Kopalni Soli w Wieliczce, zwiedzanie III poziomu, warsztaty „Solny detektyw"

27 luty 2015 roku „Zimowy wędrowca" – Żywa Pracownia – twórcze warsztaty artystyczne „Wycinanki krakowskie".

 

Oferta dla szkół:

18 luty 2015 roku „Krakowiacy i Górale" – „Kulturowa mozaika" – interaktywne poznawanie różnic kulturowych w aspekcie sensorycznym, muzycznym, plastycznym, turniej wiedzy.

19 luty 2015 roku Wycieczka do Bukowiny Tatrzańskiej

24 luty 2015 roku „Krakowiacy i Górale" – „Małe kultury"- multimedialny przewodnik po kulturze krakowskiej i podhalańskiej połączony z grą terenową i zabawami plastycznymi.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie