Dzień Dziecka w Multikinie
UD

MPO Warszawa zaprasza do wzięcia udziału w akcji Ekopoukładani i Nocy Muzeów

Tatarska 2/4
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024
MPO Warszawa zaprasza do wzięcia udziału w akcji Ekopoukładani i Nocy Muzeów
W najbliższą sobotę, 18 maja w godz. 9.00-17.00, m.st. Warszawa we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w m.st. Warszawie organizuje dla mieszkańców kolejną edycję akcji „Ekopoukładani”. W PSZOK-u przy ul. Tatarskiej 2/4, na Woli, będzie można wymienić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie na sadzonki roślin. Bezpośrednio po zakończeniu akcji MPO zaprasza wszystkich do odwiedzenia swojej bazy przy Tatarskiej w ramach Nocy Muzeów.

Inicjatywa „Ekopoukładani” to akcja m.st. Warszawy, która cieszy się dużym zainteresowaniem warszawiaków. W ramach wydarzenia mieszkańcy mogą wymienić elektroodpady na sadzonki roślin takich, jak lawenda, oregano, bazylia czy borówka amerykańska. Najbliższa okazja do wzięcia udziału w „Ekopoukładanych” łączy się z 20. edycją Nocy Muzeów. MPO Warszawa zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w akcji, która odbędzie się na terenie PSZOK-u na Woli. Dla chętnych do zostawienia zepsutego radia, miksera czy telewizora przygotowano kilka tysięcy sadzonek.

Więcej informacji o akcji „Ekopoukładani” znaleźć można na stronie Warszawa19115

Na cały dzień otwieramy jedną z naszych kluczowych lokalizacji. Przy ul. Tatarskiej znajduje się baza transportowa, ale również Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który skupi atrakcje MPO w najbliższą sobotę. Tego dnia od 9.00 do 17.00 odbierane będą elektroodpady w zamian za sadzonki roślin, a następnie przedstawiane atrakcje podczas tegorocznej Nocy Muzeów – mówi Jakub Turowicz z Zespołu Komunikacji Społecznej MPO Warszawa.

Warszawską Noc Muzeów współtworzy ok. 300 instytucji. Ponad 50 z nich uczestniczy w inicjatywie po raz pierwszy. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie debiutowało rok temu. W tym roku w ramach Nocy Muzeów, MPO skupi się na kształtowaniu proekologicznych postaw wśród mieszkańców stolicy, dla których przygotowało wiele interesujących atrakcji.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

W ramach „Nocy Muzeów” w PSZOK-u przy ul. Tatarskiej 2/4, w godz. 09:00 – 22:00, będzie można wziąć udział w warsztatach poprawnej segregacji odpadów komunalnych pn. „Mini wysypisko”. Fanów motoryzacji z pewnością zainteresuje prawdziwa perełka w postaci odrestaurowanego Mercedesa „Kurzhaubera” z 1968 roku oraz nowoczesne śmieciarki, w których będzie można się rozsiąść i przetestować wszystkie ich mechanizmy. Poza tym, uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na pamiątkowe gadżety, które będą związane z prawidłową segregacją odpadów komunalnych.

Więcej o Nocy Muzeów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania na stronie wydarzenia.

765 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent