Mówią ulice – spektakl w Domu Muz w Toruniu
UD

Mówią ulice – spektakl w Domu Muz w Toruniu

Dom Muz ul. Podmurna 1/3
🗺 mapa
📅 piątek 13.01.2017
wolny
bezdomni - spektakl
Gdzie jest Dom? Kim jest Bezdomny? Zapraszamy na kolejny pokaz spektaklu „Mówią Ulice”, który powstał na bazie prawdziwych historii osób bezdomnych. Będzie można go zobaczyć 13 grudnia o godz. 18:00 w Domu Muz na ul. Podmurnej 1/3.

W oparciu o doświadczenia organizacji, które zajmują się pomocą wykluczonym: Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn (MOPR), Noclegowni dla bezdomnych kobiet (Caritas), Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia wspierającej bezdomnych na ulicy; grupa licealistów stworzyła spektakl z wykorzystaniem technik teatru forum.

Punktem wyjścia jest motyw ulicy, którą przemierzamy wszyscy, bez względu na statut społeczny, wiek, czy sytuację materialną. To ona jest świadkiem spotkań ludzi i ich rozmów – czasem także obojętności lub bezradności wobec „inności” drugiego człowieka.

W spektaklu wykorzystano fragmenty historii pana Włodka, pani Kasi, Pana Mirka oraz Bezimiennych Kobiet i Bezimiennych Mężczyzn z Torunia. Tekst w oparciu o zasłyszane historie napisała Dominika Skowrońska.

Głosu ulicom udzielili: Iga Maciejewska, Adrian Meulenberg, Aleksandra Mienik, Julia Pilarska, Joanna Pyska, Dominika Skowrońska i Marika Worach.

Opieka artystyczna i pedagogiczna: Elżbieta Chrulska, Ewa Dryglas-Komorowska, Angelika Jasiulewicz, Agnieszka Komorowska, Joanna Wnuczyńska

Nasi wolontariusze: Dawid Lange, Agnieszka Rojewska

 

Współorganizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Projekt był współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Struktury-kultury.

 

13.01.2017 (piątek), godz. 18:00

Dom Muz ul. Podmurna 1/3

Wstęp wolny!

 

342 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent