Moje Miasto Warszawa – rodzinne warsztaty architektoniczno-varsavianistyczne

bezpłatne
moje miasto Warszawa Tubyło tu sie stało

Miejsce: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Najbliższe spotkanie: 26 listopada 2016 r.

Dla dzieci w wieku 5–9 lat wraz z rodzicami/opiekunami, zawsze w sobotę, g. 12:00-14:00

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona!

Obowiązują zapisy: tubylotustalo@gmail.com (z tygodniowym wyprzedzeniem począwszy od niedzieli poprzedzającej dany warsztat)

organizatorzy: Stowarzyszenie Masław, Tu było, tu stało

partner: Dom Spotkań z Historią

patron medialny: Dziecko w Warszawie

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, dzielnica Śródmieście

więcej na:

facebook.com/TuByloTuStalo

maslaw.org.pl

dsh.waw.pl

kontakt:

Patrycja Jastrzębska – autorka koncepcji i koordynatorka warsztatów; tel. 501 350 560

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Karolina Wojtaszek – promocja; tel. 798 720 119

tubylotustalo@gmail.com

Stowarzyszenie Masław, “Tu było, tu stało” we współpracy z Domem Spotkań z Historią rozpoczął trzecią już edycję rodzinnych warsztatów architektoniczno-varsavianistycznych MOJE MIASTO WARSZAWA, skupiając się tym razem na Śródmieściu, dzielnicy w obrębie której kilkaset lat temu kształtowała się cała Warszawa. Celem warsztatów jest zapoznanie młodych Warszawiaków z architekturą, zabytkami i dziedzictwem stolicy, a także z rolą jaką pełnią. Wszystkie zajęcia w cyklu dążą do odkrycia przed ich małymi uczestnikami funkcjonowania miasta zwracając uwagę na relacje urbanistyki, architektury, zieleni i przestrzeni miejskiej. Na cały cykl przewidzianych jest 10 spotkań, które odbywać się będą zawsze w soboty od września do grudnia.

fot. Piotr Kała

9. Z drewna, z cegły, z żelbetu – domy warszawskie kiedyś i dziś // 26.11.2016

Stare kamienice,domy w stylu dworkowym, modernistyczne wille, bloki z wielkiej płyty, nowoczesne apartamentowce – jak zmieniały się mieszkania i domy warszawiaków? Jakie były mody i wzory budowania? Czy użyty materiał, z którego powstały ma wpływ na ich wygląd? W trakcie warsztatów mali uczestnicy odszukają odpowiedzi na te pytania, a w ramach projektu wcielą się w role architektów i budowniczych, aby wspólnie skonstruować różne typy domów.

Prowadzenie: Patrycja Jastrzębska

Na cykl składają się następujące warsztaty:

26.11 (sobota) Z drewna, z cegły, z żelbetu – domy warszawskie kiedyś i dziś

10.12 (sobota) Tak mieszkam ja, tak mieszkał mój dziadek