Moja Przygoda w Muzeum

czwartek 30.04.2015 do niedziela 21.06.2015

Moja Przygoda w Muzeum

Serdecznie zapraszamy na nową wystawę prezentującą prace laureatów Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Oglądać ją będzie można od 1 maja
do 21 czerwca 2015 r. w Sali Morskiej Ratusza Głównego Miasta Gdańska.

Wystawa powstała w  ramach współpracy Muzeum Okręgowego w Toruniu i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. 

Od prawie czterdziestu lat Muzeum Okręgowe w Toruniu organizuje Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży MOJA PRZYGODA W MUZEUM. Mimo upływu czasu nie maleje zainteresowanie tą formą działalności popularyzującej eksponaty muzealne, dzieła sztuki, zarówno dawnej, jak i współczesnej. W dotychczasowych trzydziestu sześciu edycjach konkursu wzięło udział ponad trzysta tysięcy dzieci i młodzieży z kilkunastu krajów świata, a nagrodzono i wyróżniono około dwóch tysięcy młodych artystów.

Konkurs Moja przygoda w Muzeum ma charakter otwarty, nie narzuca zakresu tematycznego ani  nie określa techniki. Prace młodych twórców reprezentują wszystkie niemal techniki artystyczne, i, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem, wprowadzane są nowe techniki, materiały i najnowsza technologia wykorzystywana w dziełach profesjonalnych artystów. Organizatorzy zapraszają do udziału w nim szeroki krąg przyjaciół muzeów z dolnego przedziału wiekowego. W gdańskiej prezentacji wyróżnionych i nagrodzonych prac nie zabrakło artystów  z Trójmiasta.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy i zapamiętania nazwisk młodych twórców. Może wkrótce spotkamy je na plakatach reklamujących indywidualne wystawy profesjonalnych kreatorów sztuki.
 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Moja Przygoda w Muzeum

Ratusz Głównego Miasta oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

Powołane do życia w 1970 r. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otrzymało na swoją siedzibę nowo odbudowany Ratusz Głównego Miasta. W dawnej siedzibie władz miejskich zaczęto gromadzić zbiory dokumentujące dzieje naszego Miasta.

Ratusz Głównego Miasta …

Więcej

Adres:

Gdańsk, ul. Długa 46/47

Kontakt:

58 76 79 166
kancelaria@mhmg.pl
http://www.mhmg.gda.pl/