Mój przyjaciel orzeł – bezpłatny seans na Dzień Dziecka w Kinie Helios Sukcesja

Łódź, al. Politechniki 1 mapa

sobota 04.06.2016

bezpłatne

Mój przyjaciel orzeł - kadr z filmu

W dniach 23 – 30 czerwca odbędzie się 6. edycja PGNiG Transatlantyk Festival w Łodzi. W ramach cyklu Transatlantyk Introduction od lutego mieszkańcy Łodzi co miesiąc mogli oglądać najciekawsze kinowe premiery sezonu. Ostatnim tytułem z tego cyklu jest Mój przyjaciel orzeł (reż. Gerardo Olivares, Otman Penker). Ta wzruszająca i pouczająca opowieść o przyjaźni między chłopcem i orłem, pozwala na nowo uświadomić sobie istotę przyjaźni i szacunku także wobec zwierząt.

Bezpłatny pokaz z okazji Dnia Dziecka odbędzie się już 4 czerwca o godzinie 14.30 w Kinie Helios Sukcesja (al. Politechniki 1, Łódź).

Wstęp po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji na stronie www.helios.pl.
Film łączy wątki realistyczne i fantastyczne poprzez opowieść o niezwykłej przyjaźni. Lukas (Manuel Camacho) znajduje w lesie ranne pisklę orła. Chłopiec postanawia nie tylko je wyleczyć, ale także podjąć się trudnego zadania nauczenia go życia w dzikich ostępach. Trudne początki nie zniechęcają Lukasa i z czasem relacja chłopca z orłem zmienia się w niespotykaną przyjaźń, pełną fascynujących przygód. Ogromnym wsparciem dla chłopca jest Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich nieznany świat. Piękne zdjęcia i zapierające dech w piersiach krajobrazy to także powód, dla którego warto się wybrać na ten baśniową historię.

4 czerwca Mój przyjaciel orzeł powraca na chwilę na ekran łódzkiego kina Helios. Wstęp dla wszystkich, zarówno małych, jak i dorosłych widzów jest bezpłatny po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji. Pokaz rozpoczyna się o godzinie 14.30.

Seans zakończy filmowy cykl Transatlantyk Introduction, będący zapowiedzią PGNiG Transatlantyk Festival. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowym wydarzeniu! Pierwsza łódzka edycja już 23 – 30 czerwca 2016 roku.

Szczegółowa lista przyszłych projekcji, warsztatów oraz wydarzeń towarzyszących dostępna jest na stronie www.transatlantyk.org oraz na profilu www.facebook.com/Transatlantyk.

Mój przyjaciel orzeł
Austria, dramat, 2015, 98 min.
reż. Gerardo Olivares, Otman Perker
wyst. Jean Reno, Manuel Camacho

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Dzień Dzieckafilm

Zobacz także