Młodzi w kinie – filmowy weekend w Kinie Pod Baranami

Kino Pod Baranami mapa

piątek 20.05.2022 do niedziela 22.05.2022

15

Młodzi w kinie - filmowy weekend w Kinie Pod Baranami

W dniach 20-22 maja Kinem Pod Baranami rządzić będą młodzi! W tych dniach odbywać się będą wydarzenia przygotowane specjalnie z myślą o widzach w wieku od 3 do 18 roku życia. W programie: Wieczorynka i warsztaty animacji; Pidżama Party – Nocny Maraton Filmowy (3 x Luc Besson); pokaz bajek dla dzieci z warsztatami fotografii otworkowej oraz Kinowa Gra Terenowa. Pokazy realizowane są w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema.

 Odbywające się w dniach 20-22 maja wydarzenie MŁODZI W KINIE to weekend pełen filmowych atrakcji dla młodych i… młodszych.

Najmłodsi widzowie (3-6 lat), dopiero rozpoczynający swoją przygodę z kinem, wezmą udział w specjalnym pokazie bajek o tematyce filmowej (niedziela, 22 maja). Po seansie, podczas warsztatów z Justyną Droń, dzieci zamienią się w pionierów X muzy i wykonają własne kamery otworkowe (camera obscura). Grupa maluchów będzie też mogła zajrzeć do kabiny operatorskiej i poznać proces wyświetlania filmów na ekranie.

Nieco starsze dzieci (6-10 lat), Kino Pod Baranami zaprasza w piątkowy wieczór (20 maja) na… Wieczorynkę! W programie pełna kolorów i niesamowitych zwierzaków animacja Jakub, Mimmi i gadające psy. Po seansie, Anna Mrożek ze studia Effata Anima poprowadzi warsztaty animacji, których motywem przewodnim będą biegające psy. Młodzi widzowie będą mieli okazję przygotować własny flipbook oraz wprawić w ruch samodzielnie przygotowane rysunki z pomocą aparatu fotograficznego i komputera.

Niecodzienna atrakcja czeka na poszukiwaczy filmowych przygód w wieku 10-15 lat w niedzielę (22 maja). Kinowa Gra Terenowa to doskonała okazja do poznania tajników działania kina, zdobycia nowej wiedzy i.. dobrej zabawy. Nad przebiegiem gry czuwać będą specjaliści w tej dziedzinie: harcerze z Hufca Kraków-Śródmieście.

Dla nastolatków (od 14 lat) Kino Pod Baranami przygotowało Pidżama Party – Nocny Maraton Filmowy (21 maja), którego bohaterem jest Luc Besson. Wieczór otworzy Leon zawodowiec (1994) – niezwykła historia przyjaźni między płatnym mordercą (Jean Reno) a 12-letnią dziewczyną (znakomity debiut Natalie Portman!), której rodzice zostali zabici przez skorumpowanych policjantów. Następnie pokazany zostanie Piąty element (1997) – widowiskowa space opera z udziałem Bruce’a Willisa i Milli Jovovich, z kostiumami zaprojektowanymi przez Jeana-Paula Gaultier. Nocny maraton zakończy Wielki błękit (1988) z pięknymi podwodnymi zdjęciami i znakomitą muzyka Erika Serry. Ten jeden z najbardziej znanych filmów Bessona opowiada o przyjacielskiej rywalizacji dwóch nurków, którzy biją rekordy w głębokości zanurzenia bez butli.

W przerwie między filmami odbędzie się quiz filmowy, a następnego ranka (ok. 6.00) każdy uczestnik otrzyma zestaw śniadaniowy.

Dodatkowo, przez cały weekend, na platformie online Kina Pod Baranami (www.e-kinopodbaranami.pl), będzie można zobaczyć filmy z kolekcji Dziecięcym okiem w specjalnej zniżkowej cenie.

Wydarzenie MŁODZI W KINIE jest organizowane w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema, skupiającego się na promocji kina jako miejsca, które buduje wspólnotę. W projekcie biorą udział: Kino Pod Baranami (Kraków), Cinema ARTA (Kluż-Napoka), Kino Aero (Praga), Kino Usmev (Koszyce) i Budapest Film Zrt. (Budapeszt).

Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

PROGRAM

piątek, 20 maja 2022, godz. 18.00
WIECZORYNKA I WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ
JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY | JĒKABS, MIMMI UN RUNĀJOŠIE SUŅI
reż. Edmunds Jansons, Polska/Łotwa 2019, 70’
Po seansie: warsztaty animacji poklatkowej z Anną Mrożek (Effata Anima).
Wiek: 6-10 lat
Bilety: 14 zł 

sobota, 21 maja 2022, godz. 22.30
PIDŻAMA PARTY – NOCNY MARATON FILMOWY
w programie:
3 x LUC BESSON

  • PIĄTY ELEMENT | THE FIFTH ELEMENT
    reż. Luc Besson, Francja/USA/Wielka Brytania 1997, 113’
  • LEON ZAWODOWIEC | LÉON
    reż. Luc Besson, Francja/USA 1994, 133’
  • WIELKI BŁĘKIT | LE GRAND BLEU
    reż. Luc Besson, Francja/USA/Włochy 1988, 132’

w przerwie QUIZ FILMOWY (prowadzenie: Michał Lesiak)
Przewidywana godzina zakończenia: ok. 6.00
Wiek: od 14 lat
Bilety: 30 zł
(w cenie biletu box śniadaniowy!)

niedziela, 22 maja 2022, godz. 11.00
BAJKI DLA DZIECI I TAJEMNICE FOTOGRAFII OTWORKOWEJ
w programie m.in: Bolek i Lolek oraz Reksio.
Po seansie: warsztaty plastyczne z Justyną Droń.
Przed seansem: zwiedzanie kabiny operatorskiej (zapisy za pomocą formularza na stronie Kina, liczba miejsc ograniczona).
Wiek: 3-6 lat
Bilety: 14 zł

niedziela, 22 maja 2022, godz. 14.00-17.00
KINOWA GRA TERENOWA 

Wiek: 10-15 lat (plus pełnoletni opiekunowie)
Zapisy za pomocą formularza (dostępny na stronie Kina, liczba miejsc ograniczona).

https://www.facebook.com/events/345342237713992/

Młodzi w kinie - filmowy weekend w Kinie Pod Baranami
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

Rynek Główny 27
31-010 Kraków


Kontakt:

12 423 07 68
kino@kinopodbaranami.pl
http://www.kinopodbaranami.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:film