Młoda Akademia. Ferie

Akademia Sztuk Pięknych, pl. Matejki 13 i Biuro Karier ASP na ul. Piłsudskiego 21 mapa

środa 11.01.2023 do piątek 10.02.2023

Młoda Akademia. Ferie

Młoda Akademia to całoroczny kurs artystyczny Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie dla dzieci i młodzieży. W ferie zimowe 2023 przygotowaliśmy jego nową, intensywną odsłonę. Od 6 do 10 lutego w ASP w Krakowie warsztaty artystyczne odbywać się będą codziennie!

Program MŁODA AKADEMIA to więcej niż zwykłe warsztaty plastyczne – to konsekwentny, wypracowany przez doświadczonych akademickich wykładowców i dydaktyków autorski program, dzięki któremu młodzi adepci malarstwa i rysunku będą stawiać kolejne kroki w świecie sztuk plastycznych. Kurs podczas ferii to skondensowany cykl programowy, który będzie czasem rozwoju i twórczego kształcenia dla dzieci i młodzieży.

W przystępny i zrozumiały sposób wprowadzimy dzieci w świat kultury i sztuki, nauczymy nie tylko podstawowych technik plastycznych i malarskich, ale także kreatywnego myślenia i szerokiego spojrzenia na sztukę. Spotkania dla młodzieży są zaś odpowiedzią na zapotrzebowanie wynikłe z braku oferty programowej przygotowującej do szkół plastycznych. Staramy się zapewnić efektywny, satysfakcjonujący i kreatywny czas dla dzieci i młodzieży, lecz jednocześnie stawiamy na wysoki poziom artystyczny i dydaktyczny. Pięciodniowy kurs to czas intensywnej pracy nad rozwojem warsztatu i umiejętności twórczych.

Kurs MŁODA AKADEMIA oraz inne działania KULTURYSTYKI ASP objęte są honorowym patronatem UNICEF.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat dotyczyć będą kolejnych epok i zagadnień inspirowanych i związanych z historią sztuki. Uczestnicy i uczestniczki poznają podstawowe pojęcia, idee oraz tendencje, ale także związek następujących po sobie zmian w historii i kulturze, poprzez twórcze i kreatywne działania artystyczne. Każde zajęcia poświęcone zostaną innym zagadnieniom wybranej epoki i będą polegały na ćwiczeniu i rozwoju konkretnych technik artystycznych.

6.02.2023 (poniedziałek) – Jaskinie i groty
7.02.2023 (wtorek) – Wenus
8.02.2023 (środa) – Egipski kanon
9.02.2023 (czwartek) – Biblia
10.02.2023 (piątek) – Grecki porządek

 Autorka zajęć i prowadząca: dr Izabela Biela (Wydział Malarstwa, ASP w Krakowie).
Wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach 11.00-14.00 w gmachu głównym Akademii Sztuk Pięknych, pl. Matejki 13.
Ilość osób w grupie: 15

Więcej informacji o dotychczasowych zajęciach w ramach Młodej Akademii dla grupy 7-11: https://galeria.asp.krakow.pl/MLODA-AKADEMIA-kurs-dla-dzieci-w-wieku-7-11-lat

 

Zajęcia dla dzieci w wieku 12-16 lat będą pogłębionym kursem malarskim i rysunkowym, podczas którego będziemy ćwiczyć różnorodne techniki malarskie i rysunkowe. Zaczniemy od szkicowania, czyli twórczej rejestracji świata, a następnie przystąpimy do działań nad kolejnymi etapami tworzenia prac artystycznych. Podejmiemy najważniejsze zagadnienia związane z twórczością, takie jak kompozycja, kolor, faktura, walor, perspektywa i inne. Pięciodniowy kurs to czas zarówno rozwoju warsztatu, jak i świadomości twórczej.

Termin: 6-10.02.2023

Zajęcia odbywają się codziennie w godz. 11.00-15.00 w Pracowni Olgi Boznańskiej – Biurze Karier ASP na ul. Piłsudskiego 21.
Prowadzący: dr hab. prof. ASP Edyta Sobieraj (Wydział Malarstwa, ASP w Krakowie)
Ilość osób w grupie: 15

Więcej informacji o dotychczasowych zajęciach w ramach Młodej Akademii dla grupy 12-16: https://galeria.asp.krakow.pl/MLODA-AKADEMIA-kurs-dla-grupy-w-wieku-12-16-lat

Zapisy

Zapisów należy dokonać za pośrednictwem formularza: https://bit.ly/3Gtlyzv

Zapisy obowiązują do momentu wyczerpania miejsc. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.
Uwaga:  ze względu na ograniczoną liczbę miejsc samo wysłanie zgłoszenia za pośrednictwem formularza nie oznacza przyjęcia na warsztaty. O dokonaniu rezerwacji miejsca i szczegółach płatności poinformujemy mailowo, a ostateczny zapis na zajęcia odbędzie się po dokonaniu płatności.

Udział w warsztatach jest równoznaczny z akceptacją ich regulaminu. Regulamin dostępny na: https://galeria.asp.krakow.pl/

Płatności

dla grupy 7-11 lat: 600 zł za 5 zajęć po 3h (40zł za godzinę)
dla grupy 12-16 lat: 800 zł za 5 zajęć po 4h (40 zł za godzinę)

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie