Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida, os. Złotego Wieku 14 mapa

środa 04.09.2019 do poniedziałek 30.09.2019

1

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni / grudzień 2018

Mistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci, jak dbać o ich rozwój.

Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowiada Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni, w którym mamy i tatusiowie poprzez uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, mogą nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę nt. zdrowia, wychowania oraz przygotować się do powrotu do pracy.

MISTRZEJOWICKI KLUB RODZICÓW w Kuźni:

OTWARTE SPOTKANIA

9 IX / 12.30–13.30 poniedziałek

11, 18, 25 IX / 12.30–13.30 środy

wstęp wolny

 

ZAJĘCIA TEMATYCZNE, WARSZTATY

wstęp 1 zł od osoby dorosłej / zapisy

Zapisy od  2 IX od godz. 10.00 przez formularz zgłoszeniowy: http://www.kuznia.edu.pl/klub_rodzicow_online.php

Informacje:

Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: mkr@kuznia.edu.pl

 

4, 11, 18, 25 IX / 10.15

GORDONKI Umuzykalnienie metodą E. Gordona dzieci od 8. do 18. msc. życia

Na zajęcia zapraszamy dzieci z opiekunem. Przygotowujemy wygodny strój oraz obuwie zamienne.

Zajęcia prowadzi Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.

 

9 IX / 11.00

W RYTMIE BLISKOŚCI

Ruch i dotyk

Prowadzenie: Zuza Dudek, muzykoterapeutka

Warsztaty rozwojowe dla rodziców, opiekunów i zajęcia muzyczne dla dzieci – jednocześnie 🙂

Podczas zajęć tańczymy, śpiewamy i gramy. Dzieci korzystają na kontakcie z muzyką, a dorośli na treściach, którymi jest ona wypełniona. Poprzez muzykę i zabawę dotykamy spraw związanych z relacją rodzic-dziecko. Tematem wrześniowego spotkania będzie ruch i dotyk.

Spotkania W rytmie bliskości prowadzone są przez muzykoterapeutkę. Czy to znaczy, że są grupową terapią? Nie. 🙂 Są za to okazją, aby w bezpiecznej przestrzeni dotknąć tematów ważnych dla każdego rodzica / opiekuna. W atmosferze zabawy i tylko na tyle, na ile Ty jesteś gotowa/gotowy.Zależy mi na tym, żebyś mogła / mógł zrobić coś dla siebie, mając dziecko pod pachą. 🙂 Często stajemy przed wyborem: albo zajęcia dla bobasów, albo zajęcia dla dorosłych – na których ryzykujemy krzywe spojrzenia, jeśli przyjdziemy z dzieckiem. Podczas spotkań

W rytmie bliskości  tworzymy przestrzeń, w której ważni i słyszani są wszyscy, dzieci i dorośli.Zapraszam serdecznie!

Zuza Dudek

 

11 IX / 11.00

JAK ODNALEŹĆ SIĘ W ZMIANIE? Jak adaptować dziecko i siebie do nadchodzących zmian w życiu (w tym adaptacja do żłobka, przedszkola, szkoły)? Spotkanie z psychologiem

Prowadzenie: Monika Lipowska-Hajduk

 

18 IX / 11.00

BUDZIK Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 1-3 lat Zapraszamy dzieci z rodzicami na zajęcia, które obudzą artystę w każdym maluchu. Prowadzenie: Magdalena Lis – artysta plastyk .

 

21 IX / 14.00-16.00

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo? Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami?

Naucz się komunikować się z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

MISTRZEJOWICKI KLUB RODZICÓW w Kuźni

RODZINKOWO

 

W programie:

14.00

TAŃCZĄCE NUTKI

Warsztaty muzyczne dla rodziców z dziećmi.

Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej

 

15.00

SENSOPLASTYKA – ELEMENTY Warsztaty dla dzieci w wieku 1-3 lat

Prowadzenie: Joanna Habrat

– Prosimy o przyniesienie ze sobą stroju do przebrania dla dziecka i siebie. – Uwaga! W przebiegu zajęć mogą być wykorzystywane produkty zawierające alergeny takie, jak np.: mąka pszenna.

Zajęcia rozwojowe dla dzieci w wieku od 1. do 3. lat, których celem jest wspieranie rozwoju kompetencji intra i interpersonalnych, procesów twórczych.

Aby stworzyć odpowiednią przestrzeń dla uczestników potrzebne jest miejsce bez stołów, krzeseł, zajęcia odbywają się na podłodze zabezpieczonej grubą folią malarską. Uczestnicy otrzymują odpowiednie materiały, np. mąkę ziemniaczana, wodę zabarwioną barwnikami spożywczymi, plastikową miskę, kaszę, ziarna i in.

 

25 IX / 11.00

DOM BEZ CHEMII

Prowadzenie: Jolanta Wrzesińska z portalu Ekorodzice.pl

Ekologiczne sprzątanie jest o wiele tańsze i mniej skomplikowane niż się nam wydaje. Wystarczy odrobina dobrych chęci, aby w kilka minut stać się właścicielem domowego środka czystości. Przekonajcie się sami, że od teorii do praktyki droga wcale nie jest taka długa.

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele płynów do wybielania i zmiękczania tkanin, które mają otulić zapachem nasze ubrania. Producenci zapominają jednak wspomnieć o skutkach ubocznych tych cudownych środków. Alternatywą dla sklepowych specyfików mogą być domowe specyfiki do prania i płukania tkanin. Podczas warsztatów dowiecie się, jak zrobić domowy płyn do płukania tkanin oraz wybawić plamy za pomocą naturalnych substancji, jak cytryna, kwasek czy soda.

Jola Wrzesińska – z wykształcenia ekonomistka i psychografolog dziecięcy, zwolenniczka upcyklingu, zapalona swapowiczka. Na co dzień prowadzi portal Ekorodzice.pl, organizuje ekologiczne eventy oraz prowadzi recyklingowe warsztaty. Lubi eksperymentować w kuchni, zwłaszcza z dzikimi roślinami. Wyszukuje na zagranicznych portalach i blogach nowinki dotyczące zdrowego stylu życia i ekologicznych środków czystości. Wiedzę na temat sprzątania bez chemii odziedziczyła po babci i tacie, który z wykształcenia jest chemikiem. Wciela ją w życie od ponad 12 lat. Stara się, aby w erze gloryfikacji konsumpcji stosunki międzyludzkie nie stały się… zbędnymi śmieciami!

 

Zapisy od 2 IX od godz. 10.00 przez formularz zgłoszeniowy: http://www.kuznia.edu.pl/klub_rodzicow_online.php

Informacje:

Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: mkr@kuznia.edu.pl

 

Szczegółowe informacje:

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków

tel. 12 648 08 86, klub[at]kuznia.edu.pl

www.kuznia.edu.pl

www.facebook.com/KlubKuzniaOKN

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kraków Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

"Kultura to rzecz ludzka. I dla ludzi" - te słowa, które wypowiedział Jan Kurczab, od lat towarzyszą ludziom skupionym wokół Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. To, że są to słowa bliskie ich sercom widać …

Więcej

Adres:

Os. Górali 5
31-959 Kraków


Kontakt:

tel./fax: (012 ) 64 27 65; (01
sekretariat@okn.edu.pl
http://www.okn.edu.pl