Misja Sowy: Tosia, Franek i sekrety filozofii. Książka dla dzieci

poniedziałek 16.05.2022 do niedziela 29.05.2022

Misja Sowy: Tosia, Franek i sekrety filozofii. Książka dla dzieci

Pierwsza książka dla dzieci autorstwa Tomasza Stawiszyńskiego – uznanego filozofa i eseisty.

Autor ze znawstwem i konsekwencją zaprasza młodych czytelników do filozofowania! W przekonaniu, że filozofia w żadnym razie nie jest oderwana od naszego codziennego doświadczenia. Wręcz przeciwnie, to właśnie dzięki upartemu szukaniu odpowiedzi na filozoficzne pytania możemy uczynić nasz świat lepszym. Bez względu na wiek i doświadczenie.

Bardzo Dziwny Sklep, rodzeństwo w tarapatach, gadatliwy pies i pewna mądra Sowa ‒ czyli przygody, o których nawet filozofom się nie śniło…

Kiedy dziesięcioletnia Tosia i jej o dwa lata młodszy brat Franek gubią się w centrum handlowym, wiedzą, że powinni jak najszybciej znaleźć rodziców. Zwłaszcza że wokół dzieje się coś bardzo dziwnego… Ludzie chodzą jak w transie ze wzrokiem wlepionym w smartfony. Czy ma to jakiś związek ze zniknięciem mamy i taty? Dzieci wyruszają na poszukiwania w towarzystwie tajemniczej Sowy i jej rezolutnego kompana, psa Bertiego. Czy odnajdą rodziców i uwolnią ludzi od mrocznej siły, która pochłania ich czas, myśli i marzenia?

Przenieście się do świata, gdzie wszystko jest możliwe… Wystarczy tylko otworzyć pierwszą stronę!

Przygodowa fabuła książki stanowi pretekst, by zachęcić dzieci w wieku wczesnoszkolnym do zadawania ważnych pytań i szukania na nie odpowiedzi. Umiejętnie wplecione w tekst, a jednocześnie wyraźnie zaznaczone i wyjaśnione, pojawiają się tu takie zagadnienia, jak: konsumpcjonizm, marnotrawstwo i umiar, przebodźcowanie i wszechobecność elektroniki, subiektywizm i obiektywizm, względność wiedzy, względność czasu, rola przypadku, znaczenie dóbr niematerialnych, pielęgnowanie relacji międzyludzkich czy humanitarne traktowanie zwierząt.

Moc czytania książek

Pierwsza książka dla dzieci Tomasza Stawiszyńskiego to pochwała mądrości, zdobywania wiedzy, rozwijania ciekawości świata, wyobraźni i szukania rozwiązań. Skłania do odłożenia smartfonów i rozmawiania z innymi, zadawania pytań, a przede wszytskim… czytania! Tę pełną przygód historię jak ze snu fantatstycznie zilustrował Tomek Kozłowski. „Misja Sowy” to książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka!

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Misja Sowy
Tosia, Franek i sekrety filozofii
Autor: Tomasz Stawiszyński
Ilustrator: Tomek Kozłowski
Premiera: 1 czerwca 2022 r.
Wydawnictwo Słowne

„Tomasz Stawiszyński zrobił coś niesłychanie ważnego ‒ i zrobił to doskonale. Wykorzystując potężne zaklęcia swojego talentu, opowiedział historię, dzięki której najbardziej kluczowa wartość ludzkiej egzystencji – mądrość – staje się dla młodego człowieka czymś ciekawym i wartym zdobycia, ba!, nieustannego zdobywania. Sekretnym składnikiem baśniowego eliksiru stworzonego przez autora Misji Sowy jest Korczakowskie traktowanie dziecka tak, jak powinno być traktowane zawsze i wszędzie: podmiotowo. W ten sposób czuje się ono ważne i całym sobą doznaje, że mądrość może być przygodą jego życia, na dodatek przygodą, którą samo współtworzy.”

‒ Przemek Staroń, psycholog, autor książek, Nauczyciel Roku 2018

Tomasz Stawiszyński
Filozof, eseista, autor bestsellerowych książek „Potyczki z Freudem”, „Co robić przed końcem świata” i „Ucieczka od bezradności”; w radiu TOK FM prowadzi m.in. „Godzinę filozofów” i „Kwadrans filozofa” oraz, wraz z Cvetą Dimitrovą, podcast internetowy „Nasze Wewnętrzne Konflikty”. Twórca podcastu „Skądinąd”. Jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Jego teksty i audycje można znaleźć na stronie www.stawiszynski.org.

Tomek Kozłowski
Grafik i ilustrator, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ilustruje i projektuje głównie książki dla dzieci, które cieszą się uznaniem krytyków. Zajmuje się również ilustracją prasową. Poza książkami pasjonują go ogrody.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie