Misie, lale, krasnale. Rodzinne warsztaty online

Instytut Kultury Miejskiej mapa

niedziela 26.04.2020

Misie, lale, krasnale. Rodzinne warsztaty online

Aneta Pędraszewska, pomysłodawczyni i realizatorka warsztatów „Misie, lale, krasnale” w ramach programu Otwarty IKM, zaprasza rodziny z dziećmi do wspólnego, kreatywnego, spędzenia czasu w domu. W niedzielę 26 kwietnia o godz. 11.00 poprowadzi spotkanie w trakcie, którego dzieci staną się projektantami i wraz z opiekunami stworzą z zalegających w domach, niepotrzebnych skrawków tkanin lalkę, misia czy dowolną, inną maskotkę. Wydarzenie odbędzie się na żywo na kanale YouTube IKM: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk.

Podczas warsztatów stworzymy stworka sensorycznego, czyli zabawkę kształtującą percepcję dotyku u dzieci. Przygotowałam dla wszystkich chętnych wykrojniki, proste elementy, które będzie można zestawiać w różnoraki sposób, dzięki czemu każda postać czy lalka może być indywidualnym pomysłem dziecka – mówi Aneta Pędraszewska, pomysłodawczyni i realizatorka warsztatów.

Organizatorka zachęca, by uczestnicy skorzystali z materiałów, które są już niepotrzebne, ale z różnych względów mogą być sentymentalnie nacechowane, np. zachowane ubranka po dzieciach. Użyte w zabawce – stworzą nową historię! Tkanina jest w tym projekcie bardzo ważnym elementem, bo to ona inspiruje do tworzenia. Poprzez nadawanie materiałom nowego życia, kreuje się nową historię dla stworzenia – lalki.

Przedmiotem moich zainteresowań jest relacja rodzic-dziecko oraz ich twórcze spędzanie czasu, tworzenie czegoś razem. Zależy mi na tym, żeby w ciągu naszego spotkania to właśnie ten mały człowiek stał się osobą dowodzącą – opowiada organizatorka.

26 kwietnia, godz. 11:00 | Misie, lale i krasnale – warsztaty tworzenia lalek dla dzieci (w wieku 4-7 lat) i ich opiekunów

Organizatorka i prowadząca: Aneta Pędraszewska

Transmisja na żywo YouTube Instytutu Kultury Miejskiej: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk

Rodziców prosimy o przygotowanie: kleju na gorąco, materiałów/ tkanin, wyciętych elementów wykrojnika, wkładu z poduszek, guziczków, tasiemek, sznurków, wypełnieniem w przypadku klejonej wersji mogą być ryż, kasza, soczewica, cieciorka, więc przydadzą się też lejki do wsypywania tych ziaren.

Pobierz wykrojnik (PDF) na warsztaty: >>WYKRÓJ 1 << | >>WYKRÓJ 2<<

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Misie, lale, krasnale. Rodzinne warsztaty online

Instytut Kultury Miejskiej

 Instytut Kultury Miejskiej, miejska instytucja kultury z Gdańska, działa na rzecz zwiększenia roli kultury w życiu miasta i aktywnego w niej uczestnictwa, zarówno poprzez pracę ekspertów skupionych …

Więcej

Adres:

ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk


Kontakt:

58 301 2016
ikm@ikm.gda.pl
http://www.ikm.gda.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:misiewarsztatyzabawki