Misiaczek w WTL!

Wrocławski Teatr Lalek
📅 sobota 20.04.2024 do niedziela 21.04.2024
Misiaczek w WTL!
„Misiaczek” Marty Guśniowskiej to pełna ciepła i czułości opowieść o misiu, który nie może zasnąć. Wokół malucha gromadzą się leśne zwierzęta, które podpowiadają mu, jak poradzić sobie z bezsennością. Ale co zrobić, kiedy ani kołysanie, ani mleko z miodem, ani liczenie owiec nie pomagają? Co jeszcze mogłoby uśpić Misiaczka? A może… kto?

Kameralny spektakl grany przez trzy aktorki powstał z myślą o widzach w wieku przedszkolnym, od 3. do 6. roku życia. MISIACZEK to ukłon w stronę klasycznego teatru lalek. Przedstawienie jest grane głównie w planie lalkowym, w bliskim kontakcie i interakcji z publicznością. Pracując nad inscenizacją, twórcy czerpali inspiracje także z teatru tzw. najnajowego (dla dzieci młodszych niż trzyletnie) – sensualnego, opartego na spotkaniu i wspólnym doświadczaniu.

Las jest w spektaklu czymś więcej niż miejscem akcji. „Las jest naszym domem” – mówią bohaterowie MISIACZKA i między wierszami podpowiadają widzom, jak powinni się w lesie zachowywać i jak o niego dbać. Twórcy przedstawienia postanowili pójść tym tropem dalej: nie tylko mówić ze sceny o ochronie naturalnych zasobów, ale też wyprodukować spektakl w ekologiczny i zrównoważony sposób: lalki i większość elementów scenografii powstała dzięki upcyklingowi – z tkanin znalezionych w magazynach teatru lub ubrań z drugiej ręki, zdecydowano także o rezygnacji z druku programu.

Autorka MISIACZKA Marta Guśniowska to wielokrotnie nagradzana dramatopisarka, której sztuki można znaleźć w repertuarze niemal wszystkich polskich teatrów lalkowych. W repertuarze WTL od 2013 r. znajduje się jej WĄŻ, jedno z ulubionych przedstawień małych wrocławian. Piotr Soroka jest reżyserem i choreografem, studentem reżyserii wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Obecnie związany jest z Wrocławskim Teatrem Pantomimy jako jego specjalista ds. programowych.

20 kwietnia, godz. 13.00
21 kwietnia, godz. 13.00