Miraże. Baśnie Ludów Wschodu we Wrocławskim Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek, Plac Teatralny 4
📅 sobota 20.01.2018 do niedziela 21.01.2018
Miraże. Baśnie Ludów Wschodu we Wrocławskim Teatrze Lalek

Oto Iram – tajemnicze Miasto Kolumn – staje przed nami otworem! Każdy turysta może w nim zostać nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem niezwykłych wydarzeń opromienionych duchem baśni tysiąca i jednej nocy.

Na fabułę MIRAŻY składa się wiele historii, zarówno miejskich, jak i pustynnych, skupionych wokół centralnej opowieści o niemożliwej miłości królewny Budur i królewicza Kamara, których los stał się przedmiotem zakładu pomiędzy Dżinem i Dżiniją.

To uczestnicy spektaklu decydują, które sny chcą śnić, składając swoją wersję wydarzeń spośród równolegle dziejących się wątków. Te niezależne opowiadania przecierają szlaki wyobraźni, aby młodzi widzowie mogli zbudować własne wymarzone miasto – nowy Iram należący do wszystkich.

Przedstawienie MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu zostało zakwalifikowane do I etapu 22 Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Spektakl w reżyserii laureatki tegorocznych Paszportów Polityki w kategorii teatr – Eweliny Marciniak.

wiek 6+

20.01, g. 15:00