Mikołajkowe Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia mapa

sobota 04.12.2021 do niedziela 05.12.2021

Mikołajkowe Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia

Czy w Kopalni Soli Bochnia można spotkać Mikołaja? Okazuje się, że tak! Z początkiem grudnia Mikołaj odwiedza zabytkowe solne wyrobiska ukryte ponad 200 metrów pod ziemią, aby spotkać się z dziećmi i przekazać im swoją prawdziwą historię — historię Mikołaja, biskupa z Miry, który bezinteresownie pomagał tym, którzy byli w potrzebie.

Dla rodzin z dziećmi Kopalnia Soli Bochnia przygotowała wariant zwiedzania trasy turystycznej z Podziemną Ekspozycją multimedialną połączony z poszukiwaniem zagubionego przez Mikołaja worka na prezenty.

Podczas pobytu w kopalni mały odkrywcy nie tylko zwiedzą najstarszą kopalnię soli w Polsce, ale również będą mieli okazję udzielenia pomocy samemu Mikołajowi.

Mikołaj też wybrał się na zwiedzanie solnych korytarz jednak w trakcie wycieczki zgubił worek na prezenty i bardzo chciałby, aby ktoś pomógł mu go odszukać. Zostawia w tym celu list ze wskazówkami, za pomocą, których będzie można odszukać zaginiony przedmiot a podążając za pozostawionymi przez Mikołaja wskazówkami dotrzeć wprost na spotkanie z nim. Spotkanie z Mikołajem będzie okazją do poznania prawdziwej historii Mikołaja – biskupa z Miry.

Trasa obejmuje zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, przejazd kolejką, spotkanie z Mikołajem oraz ok. 30 minutowy pobyt w komorze Ważyn.

Mikołajkowe zwiedzanie Kopalnia Soli Bochnia dla rodzin z dziećmi organizowane będzie w sobotę i niedzielę 4 i 5 grudnia 2021 r. o godz. 10:15, 12:00 i 12:30. Bilety dostępne w sprzedaży ON-LINE oraz w kasie kopalni bezpośrednio przed zjazdem do kopalni.

Czas pobytu w kopalni wynosi ok. 3 godz. Program nie uwzględnia wręczenia prezentów mikołajowych.

Oferta dostępna wyłącznie dla turystów indywidualnych.

Bilety on – line: https://kopalnia-bochnia.pl/ebilety/

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

tel: 14 692 67 52, 14 692 67 54

biuro@kopalnia-bochnia.pl

PK__9843
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

40 km na wschód od Krakowa, w najstarszym mieście Małopolski  - Bochni znajdziecie prawdziwy skarb ukryty 250 m pod ziemią, Kopalnie Soli Bochnia. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od …

Więcej

Adres:

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Kontakt:

+48 14 6926752,; +48 14 615 24 60
biuro@kopalnia-bochnia.pl
http://www.kopalnia-bochnia.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:Mikołajwyjazdy