Mikołajkowa premiera animacji dla dzieci o Chopinie

📅 poniedziałek 06.12.2021 do piątek 10.12.2021
Mikołajkowa premiera animacji dla dzieci o Chopinie
Z okazji Mikołajek Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny prezent dla najmłodszych. Od 6 grudnia na kanale YouTube oficyny można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci – Impro Frycek – jest Chopin jakiego nie znacie.

Dziesięć krótkich odcinków w dowcipny i przystępny sposób opowiada o życiu i twórczości „Frycka”. Z animacji dzieci nie tylko dowiedzą się jakie utwory pisał Chopin, w jakich miastach żył i tworzył, gdzie znajduje się jego muzeum czy jak nazywali się jego rodzice, ale też czy lubił zupę żółwiową, czy miał poczucie humoru, co go złościło, a co dawało radość. Przewodniczką po świecie Impro Frycka i głosem opowieści jest fenomenalna Danuta Stenka. Animacje do tekstu Jagody Jabłonowskiej stworzyła Anna Tarkowska.

Impro Frycek, czyli Chopin jakiego nie znacie – playlista

Odcinki ukazały się również w wersji angielskiej, dzięki której uwielbianego na całym świecie Chopina bliżej mogą poznać również dzieci z zagranicy. Polskim odbiorcom natomiast może ona posłużyć jako materiał do ćwiczenia i utrwalania języka obcego.

Do tej pory z serii edukacyjnych filmów o kompozytorach ukazały się: Tatulczyk Moniuszko oraz Ignacy Jan i jego plan czytane przez znakomitych polskich aktorów – Andrzeja Mastalerza i Jerzego Stuhra. W przyszłym roku do Moniuszki, Paderewskiego i Chopina w wersji dla dzieci dołączy jeszcze jeden wielki polski kompozytor.

Impro Frycek, czyli Chopin jakiego nie znacie
Lektor: Danuta Stenka
Tekst: Jagoda Jabłonowska
Animacja: Anna Tarkowska

Seria animacji Impro Frycek, czyli Chopin jakiego nie znacie została zainspirowana książeczką pod tym samym tytułem autorstwa Katarzyny Huzar-Czub z ilustracjami Małgorzaty Zając, która ukazała się w 2020 roku w serii Małe PWM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Realizacja: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów oraz Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów – Oddział w Krakowie.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/PWMEdition/

WWW: https://pwm.com.pl/