Mikołajki w Polskim Radiu Dzieciom

sobota 05.12.2020 do niedziela 06.12.2020

Mikołajki w Polskim Radiu Dzieciom

Już 6 grudnia Polskie Radio Dzieciom odwiedzi wyjątkowy gość – święty Mikołaj! Najmłodsi Słuchacze poznają jego historię i przygody, dowiedzą się, jak wyglądały tradycje mikołajkowe kiedyś, a jak dzisiaj oraz czy w każdym zakątku świata Mikołaj wygląda tak samo. Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wspólnego spędzenia Mikołajek nie tylko dzieci, ale i ich najbliższych.

Pierwsze spotkanie ze św. Mikołajem już w najbliższą sobotę, 5 grudnia, w audycji „Dawno, dawno temu” (godz. 15.00-16.00). Natomiast cały 6 grudnia, będzie – co oczywiste – poświęcony bohaterowi tego wyjątkowego dnia. Już od godz. 9.00 w audycji „Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony” opowieść o prawdziwym Mikołaju i jego pomocnikach. Zaraz potem Kaja Prusinowska opowie o cudach św. Mikołaja i mikołajkowych przygodach z dzieciństwa, a Brygida Sordyl i Kuba Gołdyn, góralscy muzycy i badacze tradycji, przybliżą dzieciom temat adwentu i reliktów świątecznych w audycji „Źródełko” (godz. 11.00-12.00).

O tym, kim był Mikołaj, oraz skąd się wzięły tradycje mikołajkowe i jak one wyglądały dawniej, a jak dziś, usłyszymy w audycji „Radiowe Figliki Kulfona i Moniki” (godz. 12.00-13.00). Ale Mikołaj nie jest jedynym bohaterem, który odgrywa ważną rolę tego dnia! Niedzielny „Zwierzyniec” (godz. 13.00-14.00) to czas na przedstawienie pomocników św. Mikołaja – słynnych reniferów, a zaraz potem w „Zapraszamy do stołu” (godz. 15.00-16.00) tematem audycji będą… ciastka dla św. Mikołaja. Tuż po godzinie 16.00 Polskie Radio Dzieciom zabierze słuchaczy do świata legend i opowieści o tym niezwykłym świętym w audycji „Łowcy dziecięcych przygód” (godz. 16.00-17.00). Opowiadać będzie gość specjalny – Michał Malinowski, dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Polskie Radio Dzieciom przygotowało także specjalny adres mikolajki@polskieradio.pl, na który dzieci mogą wysyłać zdjęcia lub skany swoich listów do św. Mikołaja, przedstawionych w formie rysunkowej lub też – za pośrednictwem maila, zadać mu pytanie. Galeria prac udostępniona zostanie na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Pytania można zadawać także dzwoniąc pod numer (22) 645 20 55. Autorzy prac otrzymają dyplom w formie elektronicznej poświadczający przekazanie ich św. Mikołajowi.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Mikołaj