Mikołaj w ASP w Katowicach i świąteczne warsztaty

Akademia Sztuk Pięknych, Raciborska, Katowice mapa

niedziela 11.12.2016

Wstęp wolny

warsztaty świąteczne w Katowicach

Własna gra planszowa, magnetyczne pierniki, nietypowe bombki, ozdoby z szyszek, magiczna sadzonka, szopka świąteczna, filcowe cudaki, ceramiczne smoki, a do tego bajki w kinie i pamiątkowe fotografie. Darmowe warsztaty na ASP w Katowicach pięknie zaprezentują kreatywność naszych dzieci nieco tylko wspomaganych przez studentów i wykładowców uczelni.  Zapraszamy w niedzielę 11 grudnia do budynku przy Raciborskiej 50, od godziny 11.00 do 15.00.

Do wyboru mamy 14 różnych warsztatów, 3 projekcje filmowe i mnóstwo prezentów.

Święta na start
Agata Szymanek i Paweł Szeibel
Święta to czas wspólnie spędzany z rodziną, dlatego podczas twórczej zabawy przygotujemy zasady, bohaterów i planszę do naszej własnej gry. Wykorzystując różne techniki stworzymy wyjątkowy świat, do którego później będziemy mogli zaprosić rodzinę, by miło spędzić długi zimowy wieczór. Własnoręcznie wykonana gra planszowa to świetny pomysł na gwiazdkowy prezent.

Papierowy Szron
Joanna Kowalska i Aleksandra Skrzyszewska
Przy pomocy magicznej mikstury będziemy wyczarowywać piękne esy-floresy na papierze, z którego wytniemy wyjątkowe bileciki do prezentów.

Magnetyczne Pierniczki
Aleksandra Kosakowska i Darya Hancharova
Stolnica, wałek i foremki pójdą w ruch! Z nietypowego ciasta, ceramicznej masy, będziemy wykrawać świąteczne ciasteczka – ozdoby z magnesami, które upiększą każdą świąteczną lodówkę pękającą w szwach.

Bombowe święta
Kamil Kowalczyk i Marta Moskwa
Kto powiedział, że bombki choinkowe muszą być zawsze okrągłe? Zapraszamy do geometrycznych eksperymentów, podczas których odkryjemy świąteczny urok różnych dziwnych wielościanów, stożków, walców i piramid.

Kurpiowskie bombki
Julianna Zych i Iwona Szymańska
Dla tych, którzy jednak wolą tradycyjne formy – zapraszamy na bliźniaczy warsztat oparty na ludowych wzorach z bibuły – będziemy robić prawdziwe gwiazdki z nieba i zastępy aniołków.

Sztuka Życzenia
Barbara Tytko i Jakub Zdejszy
Czy istnieje niewidzialna farba? Jeśli tak, to na pewno magiczna! Taką farbą najlepiej wydrukować świąteczne kartki z życzeniami, bo wtedy na pewno się spełnią! Elfy mają na nią przepis i pomogą wszystkim ciekawskim skorzystać z prasy drukarskiej.

Szyszkowe ptaszki
Nina Duda i Agnieszka Uchała
Najpiękniejszą ozdobą drzew są zamieszkujące je ptaki, dlatego w tym roku wystroimy naszą choinkę świąteczną kolorowymi, egzotycznymi skrzydlatymi ozdobami.

Magiczna sadzonka
Sylwia Rakowska i Monika Panek
Zima to czas, w którym roślinki śpią, ale to właśnie najlepszy moment by zasadzić młode cebulki w ziemi, by na wiosnę mogły obudzić się do życia. Zapraszamy małych ogrodników – każdy kwiat dostanie swoją doniczkę do leżakowania i magiczną tabliczkę, na której będziemy mogli narysować jego sny i wpisać jego Imię, żeby rósł piękny, duży i kolorowy.

Sekretny schowek Świętego Mikołaja
Magdalena Niemiec i Julia Dyszy
Mikołaj – Łasuch ma w zanadrzu zawsze schowane jakieś świąteczne smakołyki – a to pod czapką, a to w brodzie, a to w kieszeni. Można by pomyśleć, że cały jest jak zaczarowane pudełko – przekonajcie się sami!

Anielskie przysmaki Cukierni pod Gwiazdką
Gabriela Palicka i Agata Leżuch
A żeby było od razu co schować do naszego pudełeczka – zapraszamy do malowania i dekorowania świątecznych tradycyjnych pierników i ciasteczek korzennych

Złóż to sam!
Patrycja Kędzierska i Aleksandra Bulska
Nic nie daje takiej satysfakcji jak własnoręcznie wykonanie czy skonstruowanie czegoś. Zapraszamy wszystkich majsterkowiczów do kreatywnego składania i ozdabiania tradycyjnej świątecznej szopki.

Renifery antypoślizgowe
Marta Węglarska i Marta Karkocha
Zaprzęg Świętego Mikołaja musi być niezwykle szybki by zdążyć w jedną noc dotrzeć do dzieci na całym świecie! Taki pędzący pojazd, ze względów bezpieczeństwa musi mieć świetny system hamulcowy! Dlatego renifery są specjalistami od antypoślizgu. Zapraszamy wszystkich zabieganych do wykonania swoich własnych świątecznych śmigaczy.

Filcowe cudaki
Hanna Woźniak i Daria Wollman
Wielokolorowa wełna, specjalna igiełka i szczypta cierpliwości – to sprawdzony mikołajkowy przepis na wyczarowanie własnej mini Przytulanki.
Warsztat o godz. 11:00 i 13:00

Ceramiczne Smoki
Barbara Firla i Bogdan Kosak
Zapraszamy na opowieść o okolicznych, śląskich smokach i lepienie z gliny ceramicznej swoich własnych. Żeby zaś były naprawdę silne, pozostawimy je na świąteczne wygrzewanie w piecu aż do Nowego Roku.
Warsztat o godz. 11:00 i 13:00 (rezerwacja)

Animowane Kino Rhino dla Dzieci
Projekcje podczas których będzie można nieco się zrelaksować.
11:00 – 12:20
Królowa Śniegu
12:30 – 14:10
Film Niespodzianka
14:20 – 15:40
Królowa Śniegu 2

Pamiątkowa Fotografia z Mikołajem
Ponieważ wiemy, że nikt, nigdy nie wierzy, że to najprawdziwszy Święty Mikołaj przynosi nam co roku prezenty, więc tym razem skorzystamy z okazji i gdy tylko się pojawi, na kliszy polaroidu będziemy uwieczniać te niezapomniane chwile indywidualnie i w rodzinnych kompletach.

Malowanie Buziek
A żeby fotografie były jeszcze piękniejsze, Mróz maluje szron na oknach, a nasza Śnieżynka na twarzach! Niedźwiedzie i lisy polarne, śnieżne sowy, tygrysy syberyjskie i wilki z Alaski przybywajcie!
Mamy dla Was także balonowe ( i nie tylko) niespodzianki!

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, tylko warsztaty Ceramiczne smoki wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Mikołajwarsztaty