Miejski Ogród Zoologiczny zaprasza!

Data wydarzenia: piątek 24.06.2011

Czary, wróżby, ognisko i spotkania z nocnymi zwierzętami – tego wszystkiego można się spodziewać wieczorem, 24 czerwca w naszym zoo. Noc Sobótkowa, obchodzona wśród Słowian jako święto ognia i wody, w zoo będzie także miała szczególny charakter. Pierwsze 100 osób, które wykupią specjalnie oznakowany bilet w kasie Ogrodu dokładnie o godz. 18.00 będą uczestniczyły w trzygodzinnej wspaniałej zabawie.

24.06.11
godz. 18.15

Noc Świętojańska
       
Czary, wróżby, ognisko i spotkania z nocnymi zwierzętami – tego wszystkiego można się spodziewać wieczorem, 24 czerwca w naszym zoo. Noc Sobótkowa, obchodzona wśród Słowian jako święto ognia i wody, w zoo będzie także miała szczególny charakter. Pierwsze 100 osób, które wykupią specjalnie oznakowany bilet (normalny: 9 zł, ulgowy: 4, 50 zł) w kasie Ogrodu dokładnie o godz. 18.00 będą uczestniczyły w trzygodzinnej wspaniałej zabawie (do godz. 21.00). Przede wszystkim będzie możliwość zobaczenia Ogrodu Zoologicznego nocą (niezapomniane!) oraz poznania szczegółów życia nocnych zwierząt, pochrapujących smacznie w ciągu dnia. Już dość z tajemnicami życia chomików myszowatych, niedźwiadków miodowych, czy puszczyków mszarnych! 

Dzięki udziałowi w rozrywkowej części spotkania, zwiedzający odpowiednio powitają lato, zapewniając sobie pomyślność, dobrą pogodę na urlop i obfitość plonów (np. na działce), a pracownicy Ogrodu – udany rok w hodowli swoich podopiecznych.

Do najpopularniejszych zwyczajów tej nocy należy rzucanie wianków na wodę. Zwyczajowa ta wróżba panien i kawalerów, dotyczy zamążpójścia i wyczekiwanej miłości. Własnoręcznie wykonane i przyniesione przez zwiedzających wianki będzie można wrzucić do… fosy uchatek i przekonać się, o magicznej mocy tego miejsca. W naszą czarodziejską Noc Świętojańską, ochotnicy będą mogli poszukać kwiatu paproci, który znalazcy przyniesie wielkie szczęście, mądrość i zdolność widzenia wszystkich skarbów ukrytych w ziemi. Zakwitający raz w roku okaz może znaleźć podobno tylko człowiek odważny i prawy. Dlatego, dla potencjalnych śmiałków tego przedsięwzięcia, w określonym miejscu Ogrodu, już hodujemy specjalną, kwitnącą odmianę tej rośliny. Co na pewno zaintryguje botaników… Wodnice, strzygi, topielice i wszystkie inne wodne demony będziemy zaś odganiać przy naszym zoologicznym ognisku, w towarzystwie przybyłych Słowian i Wikingów. Szykuje się wspaniała zabawa. Po zakupie biletu i przyklejeniu w widocznym miejscu na ubraniu dołączonej naklejki (niezbędne do udziału w imprezie!), spotykamy się tuż za kasami z naszymi przewodnikami.

Start spaceru: 18.15. Gorąco zapraszamy!

http://www.zoo.lodz.pl