Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Obłuże zaprasza

📅 poniedziałek 01.10.2012 do wtorek 30.10.2012
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Obłuże zaprasza

TAJEMNICZE WYPRAWY I WYCIECZKI Z REGIONALNEJ PÓŁECZKI
– Baśnie, bajki i legendy z różnych regionów Polski – Lwy z gdańskiego ratusza; Kraków – przerwany hejnał ; Przedziwna historia o koziołkach poznańskich; Warszawa – o szlachetnym Gryfie i pięknej Syrenie; Jak powstało Opole? – głośne czytanie wybranych legend.
– Mój region, moja ulica ,moja dzielnica – pogadanki, zagadki, krzyżówki.
– W bajkowo – baśniowym świecie – malujemy farbami i pastelami – zajęcia plastyczne.
Dla dzieci w wieku 8- 12 lat
Poniedziałki, godz. 15.00 – 16.00

WTORKOWE ZABAWY, ZAGADKI I ZAJĘCIA SURYKATKI
– Jesienne poszukiwania i zabawy z kredką – czyli rysujemy odpowiedzi na zagadki
– Bajkowe origami – robimy z koła, kwadratu i trójkąta bohaterów bajek: Żwirka, Pszczółkę Maję, Muminka, i Muchomorka.
– Krajobraz za oknem – zajęcia plastyczno – literackie – malowanie farbami oraz tworzenie krótkich opowiadań o jesieni
Dla dzieci w wieku 7- 12 lat
Wtorki, godz. 17.00 – 18.00

SWAWOLE I NIEDOLE ZWIERZĄT
– Przygody zwierząt – Sprytna żaba ; Polowanie na motyla ; Jak króliczek Maciuś szukał mamy? ; Na ratunek myszce – głośne czytanie.
– Z wierszykami o zwierzętach – zagadki, pogadanki, zabawy ruchowe i muzyczne : Kotek na płotku ; Piesek i deszcz; Myszki i kotek; Zakręcona stonoga – przy użyciu chusty animacyjnej i instrumentów z teczki małego muzyka.
– Dziwne historie – zajęcia plastyczne – malujemy gąbeczkami i farbami.
Dla dzieci w wieku 3- 7 lat (pod opieką rodziców)
Czwartki, godz. 16.30-17.00

ROZGRYWKI GIER PLANSZOWYCH
Zapraszamy do gier: Duchy, Memino, Łap kolory, Wilki i owce, Wsiąść do pociągu.
Dla wszystkich chętnych
Piątki, godz. 17.00 – 19.00

WARSZTATY TEATRALNO-MUSICALOWE
Zajęcia teoretyczne i praktyczne z emisji głosu, dykcji kultury mowy i aktorstwa pod kierunkiem aktorki – Beaty Andraszewicz