Międzynarodowy zespół wolontariuszy organizuje English Winter Camp 2015

Data wydarzenia: czwartek 22.01.2015 do niedziela 15.02.2015

Międzynarodowy zespół wolontariuszy organizuje English Winter Camp 2015

W dniach od 2. do 12. lutego w kompleksie edukacyjnym Maximilian Wilandt w Darzlubiu, koło Pucka, odbędzie się English Winter Camp 2015 – obóz językowy dla dzieci z trójmiejskich domów dziecka, rodzin zastępczych i środowisk o niskim statucie materialnym.

English Winter Camp to kilkumiesięczny projekt społeczny, realizowany przez gdański oddziału Project Management Institute, w którym uczestniczą wolontariusze z całego świata. Do zespołu zimowej edycji EWC dołączyli przedstawiciele takich państw jak Egipt, Hiszpania, Korea Południowa, Chiny, Wielka Brytania, czy Czechy. Oprócz obcokrajowców zespół tworzą wolontariusze z Polski, którzy aktywnie angażują się w inicjatywę. – opowiada Dominika Arendt, Project Manager English Winter Camp 2015.  Nad całym przedsięwzięciem pracujemy podzieleni na pięć zespołów projektowych: komunikacja i PR, wydarzenia, program, fundrasing i formalności. Każda z grupa jest odpowiedzialna za inny obszar przygotowań do obozu. Jest to doskonała okazja do nabycia doświadczenia w zarządzaniu projektami oraz sprawdzenia się i odpowiedzenia na proste pytanie ,,Czy jesteśmy w stanie sprostać tak wielu wyzwaniom?"  – dodaje.

 

W trakcie każdego obozu organizowane są nie tylko w zajęciach z języka angielskiego. Dzieci biorą udział w licznych zajęciach i warsztatach. Poznają również podstawy zarządzania projektami. Każda edycja English Camp ma swój motyw przewodni w ramach którego dzieci realizują swój własny projekt. Ta edycja będzie wyjątkowa. Nasi podopieczni w ramach projektu przygotowywać będą sztukę teatralną, którą wystawią 12. lutego w Teatrze Atelier w Sopocie. Zapowiada się 10 twórczych i kreatywnych dni. – mówi Katarzyna Biernatowska, koordynator zespołu komunikacji i PR. Od zeszłego tygodnia każdy, kto chciałby wesprzeć kreatywność i twórczość naszych dzieciaków, może wejść na stronę https://www.wspolnyprojekt.pl/pl/projekty/english_winter_camp_2015_kulturalnie_teatralnie i dołożyć się do budżetu naszej sztuki – dodaje.

English Camp organizowany jest nieprzerwanie od 2004 roku dwa razy do roku, w trakcie ferii zimowych oraz wakacji. W obozie wzięło udział już prawie 700 dzieci w wieku 9-14 lat, pochodząca z terenu województwa pomorskiego.

http://english-camp.pl/ oraz https://www.facebook.com/EnglishSummerWinterCampZOBACZ TAKŻE:patronat