📅 wtorek 05.11.2019 do wtorek 12.11.2019
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2019/20
Niech nie zwiedzie Was nazwa! Bóbr to nie tylko jeden z najbardziej pasjonujących gryzoni występujących w Europie, ale też świetna okazja do rozwoju nauczycieli, szkół, a przede wszystkim uczniów oraz do zdobycia cennej wiedzy, doświadczeń i umiejętności.

Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w prawie pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Bóbr powstał na Litwie w 2004 roku, natomiast do Polski zawitał w 2006 roku i organizowany jest już po raz 13. Zadania konkursowe tworzone i wybierane są podczas zjazdów, w których udział biorą przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w konkursie.

W tym roku, w Polsce, konkurs objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Technologii i Przedsiębiorczości.

Patronat medialny nad konkursem sprawują teleTOON+, Miasto Dzieci oraz Akademia Informatyki.

Kto może wziąć udział w Bobrze?

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy dzieleni są na cztery grupy, z tego powodu treści oraz zadania dostosowane są do wieku oraz umiejętności uczestników. Uczestnicy podzieleni są na następujące grupy: Skrzat (I-III klasa), Benjamin (IV-VI klasa), Junior (VII-VIII) oraz Senior (szkoły ponadpodstawowe).

Przed rozpoczęciem zmagań. każdy może spróbować swoich sił rozwiązując ogólnodostępne zadania z ubiegłorocznych edycji. Wystarczy zalogować się na platformie konkursowej dzwonek.pl i jednym kliknięciem dodać darmowe zestawy do swojego konta.

Udział w konkursie jest bezpłatny!

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

Jak wziąć udział w Bobrze?

Aby wziąć udział w Bobrze należy zgłosić i zarejestrować szkołę oraz zainteresowanych uczniów w systemie dzwonek.pl. Rejestracja odbywa się elektronicznie, pod adresem www.dzwonek.pl.
Rejestracja do Konkursu Bóbr trwa: od 7 października, godz. 7:00 do 12 listopada godz. 11:45.
Infolinia: tel. 58 7647 500, e-mail: service@learnetic.com

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które wręczone zostaną na uroczystej gali stanowiącej zwieńczenie zmagań konkursowych (w ubiegłej edycji nagrody ufundowali m.in. Microsoft, Helion, PWN i Nettigo). Dodatkowo każdy z uczestników oraz nauczycieli prowadzących otrzyma dyplom poświadczający udział w konkursie lub zaangażowanie w jego organizację w szkole.

Więcej informacji o udziale w bezpłatnym konkursie Bóbr i rejestracji dostępne na stronie: www.bobr.edu.pl

Organizatorami Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr są Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego odpowiadający za warstwę merytoryczną konkursu oraz firma Learnetic z Gdańska dostarczająca platformę edukacyjną dzwonek.pl, na której odbywa się konkurs.